European Best Destination
  • 4.8 ºC / 40.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE
Odpalamy Święta!
Święta coraz bliżej. Barwne iluminacje, które lada chwila zaczną się pojawiać na ulicach, skwerach i w parkach są tego najlepszym dowodem. Pięknie ozdobionych miejsc w tym roku w Gdańsku nie zabraknie!
A
A

Odpalamy Święta!
Odpalamy Święta!
Fot. Urząd Miasta Gdańska

Jarmark Bożonarodzeniowy

Już 2 grudnia Targ Węglowy zamieni się w piękny Jarmark Bożonarodzeniowy. Dziesiątki stoisk (w tym domek Gdańskiej Organizacji Turystycznej) oraz piękne, świąteczne dekoracje, takie jak świetlista karoca, Wenecka Karuzela z rumakami, Anielski Młyn oraz fantastyczny, rozświetlony herb Gdańska.

Most Zielony

2 grudnia o 16.00 na Zielonym Moście zabłyśnie wysoki na 10 metrów dźwig portowy, nawiązujący do gdańskiej panoramy. Instalacja będzie się składała z 20.000 punktów ledowych.

Długi Targ

Tradycji musi stać się zadość. Przy Fontannie Neptuna stanie 16 metrowa choinka ozdobiona światełkami oraz ozdobami przygotowanymi przez najmłodszych. Iluminacje zostaną oficjalnie odpalone 5 grudnia o godz. 17.00, podczas powitania Św. Mikołaja.

Park Oliwski

Od 2 grudnia aż do 6 lutego będzie można podziwiać bajkowe iluminacje w pięknym Parku Oliwskim. Pierwszy raz ozdobiono w ten sposób park rok temu i okazało się to strzałem w 10! Instalacje podziwiały prawdziwe tłumy. Zresztą trudno ich nie zauważyć – odwiedzających już przy głównej bramie powita 6 metrowa świetlista choinka z napisem „Wesołych Świąt”. Dalej będzie jeszcze ciekawiej. Zapewne i tym razem największą popularnością będzie się cieszył rozświetlony szpaler drzew przy głównej alei. Ten widok robi wrażenie, tym bardziej że łańcuchy z lampkami mają łącznie 11 km długości!