European Best Destination
  • 19 ºC / 66.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Program Jarmarku
Organizatorzy zadbali o bogaty program artystyczny. Kiedy i jak zaczynamy? Oczywiście, tradycyjnie na przedprożu Dworu Artusa. Tam też kończymy wydarzenie, 23 dni później.
A
A
data publikacji: 04 lipca 2018 r.
Dominik Paszliński / gdansk.pl

28 lipca sobota, 12.00, Dwór Artusa: INAUGURACJA JARMARKU

Uroczyste otwarcie Jarmarku św. Dominika obwieści światu specjalnie napisany w oparciu o gdańskie muzykalia hejnał, odgrywany przez trębaczy i ratuszowy carillon.

28 lipca sobota, 20.00, Targ Węglowy Koncert Mery Spolsky

Wokalistka, raperka, gitarzystka, projektantka ubrań. Dusza artystyczna i stuprocentowa indywidualistka. Sama pisze teksty, komponuje muzykę, produkuje i aranżuje swoje piosenki.

28 lipca sobota, 21.30, Targ Węglowy Koncert Natalii Nykiel oraz pokaz fajerwerków (po koncercie)

Zjawiskowa, nieszablonowa, niezależna. Artystka, która zrewolucjonizowała polską scenę elektroniczną i popową. Na swoim koncie ma tysiące sprzedanych płyt, a teledyski do jej utworów mają łącznie ponad 145 milionów wyświetleń.

29 lipca niedziela, 10.00-18.00, Długi Targ – XXIII Święto Chleba

Święto Chleba organizowane w Gdańsku jest jednym z najstarszych w Polsce i jako jedyne posiada dedykowany autorski hejnał, który jest tradycyjnym sygnałem uroczystego otwarcia wydarzenia. Udział w  imprezie znamienitych gości podkreśla rangę zawodu piekarza i jego odpowiedzialną rola w żywieniu społeczeństwa.

29 lipca niedziela, 21.00, Targ Węglowy Koncert Poli Rise

To jedna z najciekawszych wokalistek polskiej sceny muzycznej.  Lubi iść pod prąd i lubi podróżować. A w czasie podróży tworzy. Tak powstał jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów tego roku Anywhere But Here, nagrywany m. in. w Nowym Jorku, Londynie, Oslo, Berlinie, Seulu.

3 sierpnia piątek, 21.00, Targ Węglowy Koncert The Dumplings

Pochodzą z Zabrza. Justyna Święs to fanka klasycznych brzmień i spokoju. Kuba Karaś lubi głęboki bas i samplowe eksperymenty. Razem tworzą melodyjny, elektropopowy duet. I są w tym genialni

4 sierpnia sobota, 21.00, Targ Węglowy Koncert Bovska

Bovska jest niezależna. Łamie stereotypy, bawi się słowem i konwencjami. Choć zadebiutowała ledwo dwa lata temu, dziś wyznacza trendy. Jej pierwsza płyta została wyprzedana w dwa dni po premierze, jej utwory biją w Internecie rekordy popularności

10 sierpnia piątek, 20.30, Targ Węglowy Koncert Barbara Wrońska

Barbara Wrońska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współtworząca duet Ballady i Romanse i zespół Pustki.

11 sierpnia sobota, 20.30, Targ Węglowy Koncert Jazz band Młynarski-Masecki

Połączone siły Marcina Maseckiego (jednego z najwybitniejszych polskich pianistów improwizujących) i  Jana Emila Młynarskiego (tu występującego w roli refrenisty i bandżolisty), gwarantują najwyższy poziom artystyczny.

12 sierpnia niedziela, 20.30, Targ Węglowy Koncert Ani Rusowicz w projekcie niXes

niXes to nowatorski projekt wokalistki i kompozytorki Ani Rusowicz – artystki, która potrafi zaskakiwać, jak mało kto.Najpierw szturmem zdobyła serca publiczności i krytyków albumem Mój Big-Bit, potem (z nie mniejszym sukcesem) zainspirował ją rock psychodeliczny i nagrała znakomitą płytę Genesis.

19 sierpnia niedziela, 16.00 przedproże Dworu Artusa, CEREMONIA ZAKOŃCZENIA

Mistrz Ceremonii opowie zebranym, co widział i słyszał przez 23 dni Jarmarku. Aż nadejdzie uroczysta chwila wręczenia Nagród Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2017 i po raz ostatni odegrany zostanie przez trębaczy hejnał Jarmarku a klucz do bram miasta powróci do rąk włodarzy.

19 sierpnia niedziela, 20.30, Targ Węglowy Koncert MESAJAH oraz pokaz laserów (po koncercie)

Mesajah, znany z takich hitów jak Każdego dniaSzukając szczęścia, Lepsza połowa, jest autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się do ostatniego dźwięku. Bo Mesajah to radość życia!

Sami widzicie – każdy znajdzie coś właśnie dla siebie podczas Jarmarku Św. Dominka. Wydarzenie jest znane i cenione, i to chyba właśnie jego różnorodność, w dużej mierze się do tego przyczynia. Sprawdźcie sami.

Zapraszamy!