European Best Destination
  • 0 ºC / 32.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE
Chillout Classic - nietuzinkowy koncert muzyki klasycznej

Chillout Classic to luksusowa, nietypowa forma słuchania muzyki klasycznej, bo w pozycji leżącej, przy zgaszonym świetle. Koncerty odbywające się w Mieście Aniołów są niezwykle udane. Szefostwo pozwala zmienić restaurację nie do poznania, tworzy się nowa przestrzeń z bardzo ciepłą, wręcz domową atmosferą. 4 grudnia zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Chillout Classic. Basie i górnicy z okazji ich śwęta wchodzą za darmo!

A
A
Pozwól sobie na chwilę zapomnienia! (1/1)

Chillout Session
Chillout Session
Fot. Klaudia Grohs

Chillout Classic to luksusowa, nietypowa forma słuchania muzyki klasycznej, bo w pozycji leżącej, przy zgaszonym świetle. Koncerty odbywające się w Mieście Aniołów są niezwykle udane. Szefostwo pozwala zmienić restaurację nie do poznania, tworzy się nowa przestrzeń z bardzo ciepłą, wręcz domową atmosferą. 23 października zapraszamy na inaugurację kolejnej, IV edycji wydarzenia. To doskonała propozycja na jesienny weekend w Gdańsku.

Baltic Quartet po raz kolejny zaprasza na koncert w wyjątkowej oprawie. Wnętrze restauracji Miasto Aniołów będzie specjalnie zmienione. Kwartet będzie grał na środku głównej sali a wokół będą rozstawione komfortowe sofy i leżaki plażowe. W miarę potrzeb będą też przygotowane miejsca ... na podłodze (bilet ulgowy), szczególnie polecane dla dzieci.

Chillout Session
Chillout Session
Fot. Klaudia Grohs

Kwartet smyczkowy Baltic, tak jak wcześniej, wystąpi na żywo i będzie grać tylko spokojne i nastrojowe utwory. W repertuarze grudniowego koncertu znajdą się utwory klasyczne jak i popularne melodie filmowe, standardy jazzowe czy piosenki zaaranżowane specjalnie na kwartet. Każdy występ Chillout Classic to zbiór innych utworów. Na pewno nie zabraknie Wariacji Goldbergowskich J.S.Bacha, fragmentów Concerto Grosso na Boże Narodzenie A. Corellego, czy staroangielskich kolęd w ciekawych aranżacjach na kwartet. Niektóre propozycje się powtórzą, zwykle na życzenie słuchaczy, ale będą też premiery. Między innymi usłyszymy Erika Satie-Gymnopedia, melodię z filmu Tween Piks czy Nothing Els Matters Metaliki.

Baltic Quartet
Baltic Quartet
Fot. Klaudia Grohs

Chillout Classic to przeciwwaga dla hałasu współczesnego miasta i codziennej gonitwy. To koncert, w którym można zamknąć oczy, zrelaksować się i poczuć się swobodnie a nawet...zasnąć. Poprzez muzykę można wejść w głąb swoich myśli. Każdy na tym koncercie-spektaklu znajdzie swoje miejsce. Dla niektórych to będzie koncert kameralny, dla innych komfortowy odpoczynek z lampką wina a dla innych przeżycie-misterium.

Możesz sączyć ulubionego drinka, wyprostować kości, zdjąć buty, zamknąć oczy i zapomnieć o troskach.

Czas trwania Chillout Classic wraz z przerwą 20-minutową - półtorej godziny.

45 zł to koszt jednego miejsca leżącego. Sofy są dwuosobowe, leżaki jednoosobowe. W ramach ceny lampka wina gratis (wymiennie: piwo, napoje, kawa, herbata).Ulgowy bilet za 25 zł to miejsce na podłodze z własną karimatą, bez wina (dostępne są poduszki)..Jest też możliwość wynajęcia luksusowej, niezależnej 4-osobowej loży w cenie 90 zł za osobę.

Bilety można kupić online na stronie www.baltickwartet.pl, lub w restauracji w dniu koncertu.

Więcej o kwartecie smyczkowym na stronie www.baltickwartet.pl. 

Operatorem Chillout Classic jest firma Popiel Group - Anna Popiel. Gdańska Organiazacja Turystyczna objęła patronat nad wydarzeniam

Data: 04.12.2016

Miejsce: Miasto Aniołów/Chmielna 26/80-748 Gdańsk

Godzina: 18:00