European Best Destination
  • 0 ºC / 32.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE
Maraton zwiedzania i biegi rodzinne

3. Gdańsk Maraton – wyjątkowa trasa, w wyjątkowym mieście! Już dziś zaplanuj start w imprezie, która odbędzie się 9 kwietnia 2017 roku i poznaj Gdańsk! Na liście startowej jest już ponad 2500 osób!

A
A
Maraton zwiedzania i biegi rodzinne (1/1)

3. Gdańsk Maraton – wyjątkowa trasa, w wyjątkowym mieście! Już dziś zaplanuj start w imprezie, która odbędzie się 9 kwietnia 2017 roku i poznaj Gdańsk! Na liście startowej jest już ponad 2500 osób!

Wyjątkowa i przyjazna trasa biegu prowadzi przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie Gdańska: Główne Miasto z ulicą Długą, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Stadion Energa Gdańsk, czy Park Nadmorski im. R. Reagana. To niezwykła okazja do poznania Gdańska w ciągu 4-5 godzin, jaki przeciętnie zajmuje pokonanie dystansu 42,195 km. Start i meta będą umiejscowione w hali targowej AMBEREXPO przy ul. Żaglowej 11. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Opłaty startowe:
do 31.01.2017 – 99 PLN
do 28.02.2017 – 139 PLN
do 20.03.2017 – 169 PLN

Oprócz biegu głównego, proponujemy Wam wiele innych możliwości udziału w imprezie. Dzień przed maratonem, w sobotę odbędą się biegi rodzinne: na 5 km oraz dla dzieci i młodzieży, a w niedzielę wraz z maratończykami pobiegną uczestnicy sztafety.

Informacje: gdanskmaraton.pl.

Sztafeta Maratońska

Start w sztafecie to znakomita forma integracji. Zaproście kogoś z rodziny, przyjaciół, kolegów z firmy, zbierzcie 4-osobową drużynę i zgłoście się do sztafety. Bieg podzielony na cztery różnej długości zmiany (ok. 16,5 km/8 km/10,3 km/7,4 km), powoduje, że 3. Gdańsk Maraton staje się imprezą dla każdego! Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Sztafetę Maratońską otrzymają maratoński pakiet startowy.
BIEG NA 5 KM - Start na dystansie 42,195 km to wielkie wyzwanie dla uczestników. Chcemy jednak, by ten weekend był świętem również dla Was i Waszych rodzin. W czasie gdy maratończycy będą odbierać swoje pakiety startowe, ich znajomi i rodziny będą mieć niepowtarzalną okazję poczuć „maratoński” klimat i wystartować w Biegu na 5 km, którego meta jest dokładnie w tym samym miejscu, w którym dzień później finiszować będą maratończycy. Dla wszystkich uczestników biegu na 5 km przygotowaliśmy pamiątkowy medal. Przewidzianych jest 2000 miejsc. Opłata startowa wyniesie 29 PLN. Formularz do zapisów można znaleźć na stronie gdanskmaraton.pl.

Biegi dziecięce

Także dzień przed maratonem Wasze pociechy będą mogły wystartować w biegach dziecięcych. Start i meta zlokalizowane będą w hali, więc pogoda nie powinna być straszna dla młodych sportowców. Poza tym, będą finiszować w tym samym miejscu, co maratończycy! Dla wielu powinno być to dodatkową atrakcją i możliwością poczucia się jak dorośli. Każdy mały finiszer otrzyma pamiątkowe trofeum. Zapisy do biegów dziecięcych rozpoczną się wkrótce.


• Bieg Rodzinny z opiekunem - 130 m
• Bieg Malucha - 130 m
• Bieg Starszaka - 400 m
• Bieg Młodzika - 900 m
• Bieg Juniora - 1500 m

Aktywny sposób na Gdańsk - limitowana seria Karty Turysty

Przebiegnięcie ponad 42 km to nie lada wyczyn i wysiłek, ale także ogromna satysfakcja. Nic dziwnego wiec, że każdego roku Maraton w Gdańsku gromadzi tysiące uczestników. Dlatego też proponujemy biegaczom i ich rodzinom, wyjątkowy sposób na relaks po tym męczącym biegu (lub jako rozgrzewka przed nim). Karta Turysty gwarantuje bardzo liczne korzyści. Dzięki niej można poznać najważniejsze miejsca Gdańska w wygodny i niedrogi sposób. Pakiet, jaki przygotowała Gdańska Organizacja Turystyczna dla uczestników biegu i ich bliskich daje nam następujące przywileje:

Darmowe wejścia do:

Muzeum Archeologicznego w Gdańsku Oddział Błękitny Baranek / Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie // Muzeum Historycznego Miasta Gdańska Dom Uphagena // Narodowego Muzeum Morskiego Spichlerze na Ołowiance / Żuraw / s/s Sołdek (nieczynne od 1 listopada do końca roku) / Dar Pomorza (nieczynne od 1 listopada do końca roku) // Muzeum Narodowego w Gdańsku - Oddział Etnografii // Centrum Hewelianum // Miejskiego Ogródu Zoologicznego Wybrzeża

Ponadto zniżki:

na zwiedzane Stadionu Energa Gdańsk / Europejskie Centrum Solidarności / Galeria Starych Zabawek / Akwarium Gdynia / Loopy's World / na usługi przewodnickie / Ciuciu Artist / Amber Sky Gdańsk /Escape Rooms Let me out / PitStop - Gokarty, Trampoliny, Zoltar / Movement Arena

oraz 20% zniżki na wybrane dania lub całe menu w restauracjach partnerskich:
Restauracja Filharmonia / Restauracja Cała Naprzód / Restauracja Eliksir / Klubogaleria BUNKIER / Restauracja Amber Side / Pub T29.

Twój pakiet będzie aktywny przez 72h od piątku 07.04 od godziny 09:00

Kartę można zamówić drogą elektroniczną tutaj