European Best Destination
  • 16.7 ºC / 62.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE

Nakręcone w Porcie

Gdańskie plenery od lat służą za jedne z ciekawszych do kręcenia filmów. Żadne miejsce nie kojarzy się z miastem bardziej niż Port nad Motławą. Dlatego też tak wiele wydarzeń było umiejscowionych właśnie w pobliżu Motławy - z jednej strony typoowo roboczy i portowy widok, z drugiej natomiast idealne miejsce na spędzenie romantyczych chwil. Obie perspektywy przedstawione były w niejednym filmowym kadrze.

A
A
data publikacji: 14 listopada 2016 r.
Długie Pobrzeże (1/0)

"Stawka większa niż życie"

Kadr z filmu 'Stawka większa niż życie'
Kadr z filmu 'Stawka większa niż życie'
Fot. prod. Zespół Filmowy Syrena

To właśnie na Długim Pobrzeżu dochodzi do ostatecznego spotkania pomiędzy agentami w serialu „Stawka większa niż życie”.

"Dwaj ludzie z szafą"

Kadr z filmu 'Dwaj ludzie z szafą'
Kadr z filmu 'Dwaj ludzie z szafą'
Fot. prod. PWST

Na Długim Pobrzeżu ma miejsce także scena z filmu „Dwaj ludzie z Szafą”. Tytułowi bohaterowie, po tym jak stanęli w obronie kobiety nękanej przez chuliganów, zostali dotkliwie pobici. Siedzą więc nad rzeką wraz ze swym meblem i opatrują sobie rany. 

"Wróżby Kumaka"

Kadr z filmu 'Wróżby Kumaka'
Kadr z filmu 'Wróżby Kumaka'
Fot. prod. Regina Ziegler

Na Długim Pobrzeżu rozgrywa się także scena filmu „Wróżby Kumaka” z 2005 roku Kiedy Alexander jadąc rikszą przez Długie Pobrzeże trafia na manifestację pielęgniarek.

"Złodziej tęczy"

Kadr z filmu 'Złodziej tęczy'
Kadr z filmu 'Złodziej tęczy'
Fot. prod. Vincent Winter

Po Długim Pobrzeżu przemieszczają się także bohaterowie filmu „Złodziej tęczy” w reżyserii Alejandro Jodorowsky’ego. Na Długim Pobrzeżu Dima śledzi mężczyznę w czerni - Księcia Meleagre. W tym samym filmie na Długim Pobrzeżu Dima natyka się na paradę tańczących i śpiewających ludzi. Dima przemierza także Długie Pobrzeże schowany przed pościgiem w wózku gazeciarki.