European Best Destination
  • 11 ºC / 51.8 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Od strony wody

Gdańsk jest miejscem, gdzie nie sposób się nudzić. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do morza, miasto i okolice oferują między innymi wiele atrakcji wodnych. Mamy możliwość wybrać się w piękny rejs po Zatoce Gdańskiej, przy okazji podziwiając tereny Stoczni Gdańskiej od strony wody. Możemy przez chwilę poczuć się piratem wchodząc na pokład Galeonu Lew. Miłośnicy kajaków również znajdą tu ofertę dla siebie pozwalającą zwiedzić Gdańsk z innej perspektywy. Chcemy się wybrać na połów dorsza? Proszę bardzo! Wystarczy odwiedzić Półwysep Helski skąd są organizowane liczne rejsy kutrem w głąb morza w poszukiwaniu dorsza. Dla poszukiwaczy sportów ekstremalnych tez cos się znajdzie.

A
A
Szczypta adrenaliny (6/6)

Sporty ekstramalne
Sporty ekstramalne
Fot. Łukasz Baliński / dzida.com

Wszystkich którzy szukają mocnych wrażeń i skoku adrenaliny polecamy wybrać się nad Zatokę Pucką, gdzie na płytkich wodach i z pomocą pomyślnych wiatrów można uprawiać sporty wodne. Pod okiem instruktorów możemy spróbować swoich sił w windsurfingu, który łączy ze sobą cechy surfingu i żeglarstwa. Podczas szkolenia możemy się nauczyć podstawowych manewrów, które później pozwolą nam samodzielnie cieszyć się z uprawiania tego typu sportu.
Możemy również spróbować swoich sił w kitesurfingu. Jest to sport technicznie podobny do windsurfingu. Różnica jest przede wszystkim w sposobie prowadzenia deski. Tutaj także bardzo ważna jest równowaga i koordynacja ruchowa. Kolejną dawkę adrenaliny może nam Flyboard. Polega to na tym, że dzięki specjalnym butom możemy się unosić kilka metrów nad wodą. Buty są podłączone specjalnym wężem do turbiny skutera wodnego gdzie jest pompowana woda z siłą pozwalającą się unosić nad wodą.
Dla tych którzy lubią dużą prędkość jest możliwość wypożyczenia skuterów wodnych.


(5/6)