European Best Destination
  • -11 ºC / 12.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE
Rusza Festiwal ORGANy PLUS+

W dniach 11-15 października warto wybrać się do Franciszkańskiego Kościoła Św. Trójcy w Gdańsku, gdyż w jego wnętrzach odbędzie się Festiwal Muzyki Organowej ORGANy PLUS+.

A
A
Rusza Festiwal ORGANy PLUS+ (1/1)

ORGANy PLUS+
ORGANy PLUS+
Fot. ORGANy PLUS+

To doskonała okazja posmakowania wysokiej kultury w najlepszym wydaniu. W ciągu 5 dni trwania wydarzenia na uczestników czekają liczne koncerty, ale także warsztaty, seminaria, a nawet kursy mistrzostwie. To prawdziwa podróż w czasie do doby mistrzów muzyki renesansu, baroku i klasycyzmu.

Głównym towarzyszem podróży muzycznej będą unikatowe w skali europejskiej, wielkie barokowe organy, które z cierpliwą pieczołowitością od wielu lat są rekonstruowane w kościele Św. Trójcy.

Festiwal ORGANy PLUS+ artystycznie nawiązuje do idei rekonstrukcji. Koncerty, tylko z nazwy będą wydarzeniami, do których przyzwyczaiły nas sale koncertowe. W rzeczywistości są artystycznym eksperymentem, próbą odtworzenia nie tylko samej muzyki w kształcie jak najbardziej zbliżonym do pierwowzoru, ale również próbą odtworzenia pewnej tradycji i sytuacji muzycznej, które miały miejsce w dawnym renesansowym, czy barokowym Gdańsku.
Oryginalne dawne instrumenty, dawne techniki wykonawcze, nie zmieniona od stuleci akustyka gotyckiego kościoła Św. Trójcy , oryginalne umiejscowienie muzyków na jedynym w Polsce Lektorium, wreszcie muzyka nie słyszana gdzie indziej w Polsce, pomogą nam wejść w sytuację uczestnika wydarzeń muzycznych z przed wieków.

Szczegóły oraz program można znaleźć TUTAJ.

Polecamy!