European Best Destination
  • 10.3 ºC / 50.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN

(2/9)

Szlak Piwny w nowej odsłonie!

Nowe miejsca, nowe piwne smaki. 1 kwietnia szlak piwny zaczął działać w nowej odsłonie, już nie z 8 ale z 9 lokalami! Sprawdźcie jakie nowości czekają na was na piwnej trasie prowadzącej przez Trójmiasto.

A
A
data publikacji: 14 lutego 2017 r.
Szlak Piwny w nowej odsłonie! (1/9)

Od lipca ubiegłego roku w Trójmieście można bawić się na Szlaku Piwnym. Dotychczas, żeby zdobyć komplet nagród trzeba było odwiedzić 8 lokali. Teraz jest ich już 9, ale nagród też jest więcej.

Na mapie pozostały takie miejsca jak: Eliksir (Gdańsk), Brovarnia Hotel Gdańsk (Gdańsk), Browar Miejski Sopot (Sopot), Pub Browar Spółdzielczy (Gdańsk) oraz Browar Trójmiejski Lubrow (Gdańsk, Sopot). Do nowych lokali należą: AleBrowar (Gdynia), Vrest (Gdańsk) oraz PG4 (Gdańsk).

Za uzbieranie odpowiedniej liczby pieczątek czekają nagrody:

  • 2 stemple – 4 podkładki pod szklankę
  • 4 stemple – 4 podkładki pod szklankę + otwieracz do butelek
  • 6 stempli – 4 podkładki pod szklankę + otwieracz do butelek + beer saver (czyli specjalny kapsel, który utrzymuje świeżość piwa w otwartej wcześniej butelce)
  • 8 stempli – 4 podkładki pod szklankę + otwieracz do butelek + beer saver + koszulka
  • 9 stempli – 4 podkładki pod szklankę + otwieracz do butelek + beer saver + koszulka + pokal

Na tym jednak atrakcje się nie kończą…

16 lutego ruszył kolejny sezon Bitew Piwnych – „Piwowar Battle”. Co to jest? Nic innego jak bitwy domowych piwowarów, którzy stają do pojedynku wyposażeni w uważone w domowych warunkach piwa. Oceniają goście browarów, w których odbywają się walki. W każdym pojedynku (od lutego do września) wygrywają najlepsi – oni mierzyć się będą w półfinałach, żeby ostatecznie zaprezentować swoje wyroby w wielkim, grudniowym finale.

Piwowar Battle
Piwowar Battle
Fot. Wojciech Szlosowski

Więcej informacji na temat „Piwowar Battle” znajdziecie tutaj.

Przez bitwy na Szlaku Piwnym!

Przygotowaliśmy coś specjalnego dla wszystkich, którzy lokale (gdzie akurat odbywają się Bitwy Piwne) odwiedzą z naszym piwnym przewodnikiem. W lokalu otrzymamy specjalną pieczątkę, która przy odbiorze gadżetów uprawnia do odbioru jeszcze jednej nagrody - niespodzianki.

Uwaga! Na jeden przewodnik piwny przysługuje tylko jedna pieczątka Bitew.