European Best Destination
  • 15 ºC / 59.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Szlakiem gdańskich punktów widokowych

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda Gdańsk z ponad 100 metrów wysokości? A może lubicie wspinaczkę i chcecie zobaczyć miasto z nieco innej perspektywy? Dla aktywnych ciekawym pomysłem na zwiedzanie miasta będzie z pewnością zdobywanie jego najwyższych szczytów, a jest ich w Gdańsku całkiem sporo!

A
A
Europejskie Centrum Solidarności (11/11)
Taras widokowy
Taras widokowy
Fot. Europejskie Centrum Solidarności
Z tarasu widokowego na dachu Europejskiego Centrum Solidarności – 25 metrów nad ziemią – można zobaczyć miasto z perspektywy, jakiej nie daje żaden inny punkt widokowy. Rozpościera się stamtąd bowiem widok na przestrzenie, bez której Gdańsk nie byłby Gdańskiem – pozostałości dawnej stoczni Schichaua, dok pływający, tereny dawnej Stoczni Gdańskiej im. Lenina, kanał i poruszające się z gracją żurawie. Zobaczyć można stamtąd również Salę BHP, gdzie w Sierpniu ’80 narodziła się Solidarność.
Po drugiej stronie horyzont wyznacza panorama Starego i Głównego Miasta. Zwódźcie uwagę na ponad 40-metrową pochyloną wieżę powstającego Muzeum II Wojny Światowej, która zaskakuje nowoczesną bryłą w tradycyjnym dla Gdańska krajobrazie architektoniczny.
Przy dobrej widoczności z tarasu w ECS widać piłkarski Stadion Energa Gdańsk, zwany bursztynowym. Radzimy zabrać ze sobą lornetkę lub lunetę.
wstęp / wolny
lokalizacja / ECS, pl. Solidarności 1
wejście / przez historyczną stoczniową Bramę nr 2
parking podziemny | wjazd od ul. Nowomiejskiej
wjazd / windy panoramiczne, poziom 6
GODZINY OTWARCIA
7 dni w tygodniu
maj – wrzesień / 10–20
październik – kwiecień / 10–18
zima / otwarty, gdy umożliwiają to warunki atmosferyczne

(10/11)