European Best Destination
  • 15 ºC / 59.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Trasy i zawody biegowe w Gdańsku

Gdańsk to wspaniałe miejsce do uprawiania różnego rodzaju sportów. Ze względu na niewielkie wymagania terenowe i sprzętowe, z roku na rok coraz bardziej popularne staje się bieganie, a i w Gdańsku nie brakuje zwolenników tego sportu. Przekonajcie się, gdzie bieganie nie jest nudne!

A
A
Pobiegaj w Gdańsku! (1/7)

Pobiegaj w Gdańsku!
Pobiegaj w Gdańsku!
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

W powietrzu czuć coraz cieplejsze podmuchy, co oznacza, że zaczyna się… sezon na bieganie!

Moda na aktywność fizyczną jest silna w Gdańsku – mamy tyle pięknych tras, że aż szkoda nie wychodzić z domu! A jeśli nie lubicie biegać sami, albo macie ochotę na odrobinę rywalizacji to warto wziąć udział w którymś z maratonów!
W Gdańsku w ciągu roku jest ich całkiem sporo – Maraton Solidarności czy Maraton Sierpniowy są niewątpliwie znanymi punktami na biegowej mapie Polski.
W jedynym z nich - 2. PZU Gdańsk Maratonie – mieliście okazję wziąć udział w maju! Pokonując trasę biegu odwiedza się takie miejsca jak Molo w Brzeźnie, Ergo Arenę, piękny bursztynowy Stadion Energa Gdańsk czy Główne Miasto w Gdańsku, gdzie biegaczom przygląda się z fontanny Neptun – więc jest to też niesamowita okazja by poznać lepiej miasto
Wystartował 15 maja z okolic Stadionu Energa Gdańsk, punktualnie o 9.00. Dodajmy tylko, że w roku 2015 wystartowało około 2.500 osób, podobnie było i w tegorocznym biegu!

Już teraz trwają zapisy na 3. PZU Gdańsk Maraton!

Innym ciekawym pomysłem jest akcja „Biegaj w Gdańsku”, która tradycyjnie odbywa się jesienią i stanowi swoiste ukoronowanie sezonu. Uczestnicy mogą wybrać pomiędzy trasami 3,3 a 6 km.
W tym biegu nie chodzi o zwycięstwo a o zdrowie i dobrą zabawę wszystkich biegaczy.
Do zapisów zapraszamy przez stronę: pzugdanskmaraton.pl


(2/7)