European Best Destination
  • 16.7 ºC / 62.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE

Zapraszamy na Solidarity of Arts!

A
A
data publikacji: 11 sierpnia 2017 r.
(1/1)
W dniach 13-30 sierpnia, już po raz 9 w Gdańsku, odbywa się Festiwal Solidarity of Arts. W tym roku motywem przewodnim Festiwalu jest POKÓJ.

Solidarity of Arts
Solidarity of Arts
Fot. Europejskie Centrum Solidarności

Głównym elementem festiwalu, tak jak w latach ubiegłych, jest muzyka- klasyczna, elektroniczna, techno a także jazz. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zagrają soliści, tria, kwartety, septet, orkiestra i chór. Muzyczne interpretacje idei pokoju rozciągają się od odniesień wprost do braku pokoju na świecie, do życiorysów kompozytorów, ograniczanych w swojej twórczości z powodów politycznych, aż do znaczenia pokoju jako harmonijnego współistnienia odmienności. Komfort odbioru zapewni wnętrze i zewnętrze Europejskiego Centrum Solidarności, jak również Sala BHP, w której symbolicznie - oddając hołd miejscu zawarcia pokojowych porozumień w czasach niepokoju - odbędzie się koncert inaugurujący festiwal.

„ SOLIDARITY OF ARTS to festiwal z ambicjami artystycznymi i etycznymi. W sierpniu – symbolicznym dla Gdańska miesiącu – nasz festiwal jest świętem sztuki, celebruje spotkanie twórców reprezentujących różne kultury, narody i dziedziny artystycznego zaangażowania. SOLIDARITY OF ARTS to jednak nie tylko wysokiej jakości wydarzenia artystyczne, to także forma odczytania współczesnego świata z perspektywy sztuki. Festiwal jest próbą wzmocnienia wrażliwości na los ludzkości, naszej empatii wobec innych.”- mówi Basil Kerski, Dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności

Szczegółowy program znajduje się TUTAJ.

Strona festiwalu znajduje się TUTAJ.