European Best Destination
  • -4 ºC / 24.8 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE
Złoto Bałtyku w ECS!

Jeszcze tylko przez kilka dni w Europejskim Centrum Solidarności zobaczyć można wystawę „Bursztyn bałtycki. Tradycja i innowacja”. Obejrzeć można kilkaset prac nagradzanych podczas licznych konkursów wzorniczych na całym świecie!

A
A
(1/1)

Do 14 września w przestrzeni ECS zwiedzać można wystawę w całości poświęconą właśnie bursztynowi. Wszystkie przedmioty na ekspozycji to prace nagradzane podczas takich wydarzeń jak największe na świecie targi Ambermart i Amberiff. Dla ułatwienia poruszania się po wystawie, eksponaty podzielono na 6 grup tematycznych m.in. wiedza o bursztynie, ekskluzywne rzemiosło czy innowacyjny design.

Własnoręczne przygotowanie biżuterii
Własnoręczne przygotowanie biżuterii
Fot. gdansk.pl

Dodatkową atrakcję z pewnością stanowią warsztaty złotnicze, podczas których można własnoręcznie wykonać biżuterię z bursztynowym akcentem. Nad wszystkimi, którzy będą mieli ochotę spróbować swoich sił, czuwać będzie duet polskich artystów plastyków i twórców form złotniczych – Andrzej Kupniewski i Marcin Tymiński.
Jak wziąć udział w warsztatach? Spełnić trzeba tylko jeden warunek – kupić bilet do ECS na wystawę „Bursztyn bałtycki. Tradycja i innowacja”. Czasu zostało niewiele, bo do końca wystawy już tylko kilka dni, a warsztaty zaplanowane są na nadchodzący weekend 9 i 10 września od godz. 10:00 do 20:00.

Informacje o biletach i wystawie znajdziesz tutaj.