European Best Destination
  • 16.8 ºC / 62.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE

Gdansk4play

Mobilna aplikacja questowa - gdansk4play - bezpłatna aplikacja mobilna z questami, czyli nieoznakowanymi i nieszablonowymi szlakami turystycznymi.

A
A

Użytkownicy używający aplikacji pokonują szlaki kierując się wskazówkami ukrytymi w wierszowanym tekście. W wybranych lokalizacjach muszą odpowiedzieć na pytanie lub rozwiązać zagadkę, aby móc iść dalej. W ten sposób gromadzą punkty, których suma i czas w jakim przebyli trasę, decydują w końcowym rozrachunku o miejscu w rankingu.

gdansk4play
gdansk4play
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Chcemy, by aplikacja gdansk4play była alternatywną formą zwiedzania Gdańska. Warto podkreślić, że nie ma zastępować przewodników, lecz stanowić nowy pomysł na zwiedzanie. Uczestnicząc w naszych questach można odkryć wiele ciekawych miejsc, o których istnieniu nie wiedzą nawet sami mieszkańcy. Jeśli dodamy do tego fakt, iż questing łączy w sobie elementy harcerskich podchodów i gier terenowych, taka forma zwiedzania może okazać się świetną zabawą.

Aplikacja dostępna jest w języku polskim, angielskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Projekt przygotowany został przez Gdańską Organizację Turystyczną i dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Gdańska Organizacja Turystyczna swoją pierwszą miejską aplikację gdansk4uMOBILE uruchomiła w 2012 roku. Dziś wiemy, że było warto stworzyć taki mobilny przewodnik turystyczny, dlatego zdecydowaliśmy się na kolejny projekt. Jedno wiemy na pewno – nie warto spieszyć się z przygotowaniem takiej aplikacji. Musi ona być wykonana bardzo rzetelnie i w ciekawej formule, aby mogła zaistnieć na rynku.

Pobierz aplikację:

Google Play

Windows Phone

App Store