• 11.5 ºC  / 52.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Helios zaprasza do najnowszego, trzeciego już multipleksu sieci w Gdańsku. W nowym 9-salowym obiekcie znajduje się niemal 1100 komfortowych miejsc dla Widzów, którzy docenią fantastyczną jakość dźwięku i obrazu. Gdański Helios dzięki najnowocześniejszej technologii przeniesie swoich gości w nieznany dotąd wymiar kina. W dwóch salach sieć prezentuje nowy koncept – innowacyjne sale Dream – będący odpowiedzią na marzenie o kameralnej, komfortowej przestrzeni do oglądania filmów.
A
A
data publikacji: 26 listopada 2018 r.
Helios
Helios

 

Multipleks został wyposażony w nowoczesne projektory firmy Christie, uznawanej za jedną z najbardziej innowacyjnych firm z branży technologii wizualnych na świecie. Projektory przystosowane są do wyświetlania obrazu w spektakularnej rozdzielczości 4K oraz projekcji trójwymiarowych w systemie DepthQ 3D, dzięki czemu Widzowie mogą oglądać wspaniałej jakości realistyczny obraz nasycony bogactwem żywych kolorów.

Uzupełnieniem najnowszych rozwiązań w dziedzinie obrazu jest innowacyjny system dźwiękowy Dolby Atmos. Przenosi on Widzów w centrum akcji dzięki kilkudziesięciu niezależnym ścieżkom dźwiękowym rozsyłanym do głośników rozmieszczonych nie tylko dookoła sali kinowej, ale także na jej suficie. Dodatkowe kanały dźwiękowe pozwalają precyzyjnie umiejscawiać efekty audio w przestrzeni sali kinowej tworząc trójwymiarową głębię dźwięku.

Helios Dream – nowy koncept sieci – jest odpowiedzią na marzenie kinomanów o kameralnej, komfortowej przestrzeni oglądania filmów w fantastycznej jakości dźwięku i obrazu. Wyróżniające się nowoczesnym designem sale są wyposażone w wygodne, skórzane fotele z elektryczną regulacją siedzeń, system dźwięku Dolby Atmos i obraz w rozdzielczości 4K.

Marzenie o tym, aby rozsiąść się na sali kinowej tak, jak na domowej kanapie, będzie spełnione dzięki super wygodnym, rozkładanym fotelom. Każdy Widz sam zadecyduje jak ustawić fotel za pomocą dwóch przycisków umieszczonych z prawej, wewnętrznej strony fotela. Ponadto
w podłokietnikach każdego z nich zostały zamontowane uchwyty na kubek z popcornem oraz napój. Helios Dream wyznacza nowe standardy odbioru filmu w kinie.

Sieć kin Helios zaprasza do swojego najnowszego trójmiejskiego multipleksu. Najwyższy komfort, 9 klimatycznych sal, hity światowego kina oraz innowacyjne rozwiązania kinotechniczne gwarantują niezapomniane filmowe wrażenia i spełnią oczekiwania najbardziej wymagających kinomanów.