• 19.5 ºC  / 67.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
13. edycja Nowych Trendów w Turystyce za nami
Godziny prelekcji i goście specjalni. Spotkania, rozmowy i nawiązywanie nowych kontaktów. Wszystko to od wielu lat towarzyszy najważniejszemu wydarzeniu branży turystycznej w Polsce – konferencji Nowe Trendy w Turystyce. 14 kwietnia, już po raz 13, spotkaliśmy się w Gdańsku.
A
A
Data modyfikacji: 17 kwietnia 2023 r.
PXL_20230414_083210439

Wzorem ubiegłych lat konferencja został przeprowadzona w formie hybrydowej. Można było wziąć udział osobiście lub śledzić streaming w sieci. Tym razem rozpoczęciu konferencji towarzyszyła poranna prasówka w wykonaniu ekspertów związanych z Wyższą Szkołą Turystyki i Hotelarstwa. Poruszano aktualne dla branży tematy, w tym skuteczność wybranych form promocji poszczególnych destynacji.  

”Bardzo się cieszę, że możemy się wszyscy spotkać. Wydaje się, że najgorszy czas mamy za sobą. Branża turystyczna odbudowuje straty spowodowane pandemią oraz wybuchem wojny na Ukrainie. W zeszłym roku odwiedziło nas w Gdańsku ponad 3,7 mln gości!”, mówił podczas oficjalnego otwarcia konferencji Zastępca Prezydenta Gdańska Piotr Grzelak.

Następnie na scenie pojawił się wyjątkowy gość. Jego przemówienie nie figurowało w programie i było trzymane w tajemnicy aż do ostatniej chwili. Mowa o prezydencie Lechu Wałęsie, który serdecznie przywitał gości i wygłosił krótki wykład. Przy tej okazji prezydent otrzymał bluzę Visit Gdansk, a goście odśpiewali mu sto lat (urodziny prezydent ma wprawdzie dopiero za jakiś czas, ale trudno o lepszą okazję, a co więcej będzie to okrągła, bo 80. rocznica).

_DON0862

Po sesji zdjęciowej z prezydentem rozpoczęły się panele. W tym roku sporo czasu poświęcono statystyce i analizom, jako podstawom do planowania działań branży. Tej tematyce były poświęcone prelekcje Katarzyny Nałysz-Safuryn oraz Janiny Bąk. Nie zabrakło też odniesień do turystki zrównoważonej, o czym mówił Mariusz Czepczyński.

Koncentrowano się również na działalności branży w sieci, turystyce zrównoważonej oraz turystyce kulinarnej. Szczególne zainteresowanie wzbudziło wystąpienie gościa specjalnego konferencji – znanego szefa kuchni Wojciecha Modesta Amaro. Celebryta skupił się na temacie jakości, gości VIP oraz prestiżu jaki dają wyróżnienia kulinarne.  

Zwieńczeniem dnia było wystąpienie Piotra Koska, który przybliżył nam temat turystyki kosmicznej. Można było dowiedzieć się kiedy mniej-więcej zaczniemy latać turystycznie w kosmos, kto oferuje taką przyjemność no i oczywiście – ile to będzie kosztować.

Warto na koniec wspomnieć, że organizatorzy zadbali o organizację wieczorku networkingowego, który odbył się w Elektrycznym Żurawiu i był doskonałą okazją do odprężenia po długim dniu, a także do nawiązywania nowych kontaktów i znajomości pomiędzy uczestnikami.

Tradycyjnie, uroczystego zamknięcia konferencji dokonali Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej Łukasz Wysocki oraz prowadzący całe wydarzenie Michał Zalewski. „Jeszcze trochę czasu nam zostało do kolejnej edycji, ale warto śledzić stronę NTT. Spotykamy się za rok, ale już serdecznie zapraszam”, podsumował konferencję Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej Łukasz Wysocki.