• 13.2 ºC  / 55.8 ºF   
 • Miasto Gdańsk
 • Miasto Gdańsk
 • PL / EN / DE / SE / RU / NO
 • Kontrast Kontrast
2019 w Gdańsku.
Podobnie jak ubiegłe lata, tak i ten nowy - 2019 rok zapowiada się w Gdańsku bardzo intersująco. Potrzeba by kilkunastu stron aby opisać wszystkie zbliżające się imprezy, dlatego my poniżej przedstawiamy 5 wybranych, najważniejszych wydarzeń (lub ich grup), które odbędą się w Grodzie Neptuna na przestrzeni kolejnych 12 miesięcy.
A
A
Data modyfikacji: 15 kwietnia 2019 r.

 

Będzie koncertowo

Od wielu już lat można śmiało mówić, że Gdańsk koncertami stoi. Nowoczesne obiekty takie jak m.in. Ergo Arena, Stadion Energa Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski czy Stary Maneż zdecydowanie powiększyły liczbę miejsc, gdzie można organizować imprezy gwiazd światowego formatu. W tym roku warto zwróć szczególną uwagę na kilka koncertów. Za portalem www.gdansk.pl przedstawiamy 10 wybranych wydarzeń:

 1. Uriah Heep - 22 lutego, B90 (Gdańsk, ul. Doki 1)
 2. Ray Wilson - 24 lutego, Stary Maneż (Gdańsk, ul. Juliusza Słowackiego 23)
 3. Morcheeba - 28 lutego, B90 (Gdańsk, ul. Doki 1)
 4. Yasmin Levy - 11 kwietnia, Stary Maneż (Gdańsk, ul. Juliusza Słowackiego 23)
 5. André Rieu - 1 czerwca, Ergo Arena (Gdańsk, Sopot, Plac Dwóch Miast)
 6. Dropkick Murphys - 16 czerwca, B90 (Gdańsk, ul. Doki 1)
 7. Mark Knopfler - 11 lipca, Ergo Arena (Gdańsk, Sopot, Plac Dwóch Miast)
 8. Scorpions - 23 lipca, Ergo Arena (Gdańsk, Sopot, Plac Dwóch Miast)
 9. David Garrett - 6 października, Ergo Arena (Gdańsk, Sopot, Plac Dwóch Miast)
 10. Wardruna - 19 listopada, Gdański Teatr Szekspirowski (ul. Wojciecha Bogusławskiego)

A to oczywiście tylko część tego czego możemy oczekiwać w doskonale zapowiadającym się koncertowo, roku 2019.

Andre Rieu
Andre Rieu
mat. pras.

 

Targi i konferencje

Także bywalcy targów, warsztatów i konferencji nie będą w Gdańsku narzekać na brak wydarzeń. Najważniejsze i największe z nich odbędą się w siedzibie AmberExpo. Szczególnie warte polecenia są te związane ze skarbem Gdańska, czyli bursztynem.

W dniach 20-23 marca, jak co roku odbędą się Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif. To wydarzenie branżowe, skierowane do osób związanych z przemysłem jubilerskim. Kolejne Targi są już jednak otwarte dla wszystkich. Mowa o Ambermart, który tradycyjnie odbywa się w Gdańsku na początku września. Setki gablot wypełnionych bursztynową biżuterią, liczne pokazy i konkursy robią wrażenie na wszystkich, nawet tych, którzy nie uważają się za fanów takich wyrobów.

6-7 kwietnia to z kolei dni, w których odbędzie się Free Time Festiwal: przewodniki, promocje, pokazy i 250 wystawców – wszystko poświęcone super-przyjemnej tematyce czasu wolnego. Nic dziwnego, że targi odwiedza około 20.000 gości!

W ofercie znajdziemy również targi z zakresu gastronomii, komunikacji, ślubów, a nawet militariów.

Szczegóły na http://amberexpo.pl/title,KALENDARZ,pid,9.html

 Amber Mart
Ambermart
AmberExpo

 

Jarmark Św. Dominika – niezmiennie hit!

To tradycja, która liczy już blisko 760 lat. Na przełomie lipca i sierpnia każdego roku, w Gdańsku rozpoczyna się trwający 3 tygodnie jarmark. Jarmark św. Dominika, bo o nim mowa, to jedna z największych i najpopularniejszych tego typu imprez w Europie. Każdego roku przyciąga miliony – wśród nich zarówno turystów, jak i mieszkańców, a teren Głównego i Starego miasta dosłownie zamienia się w ogromne targowisko. Tysiąc kramów, gdzie znaleźć można prawie wszystko to ogromny magnes. Dodajmy do tego rozbudowaną strefę gastronomiczną, która umożliwia nam posmakowanie potraw z każdego zakątka świata i mamy przepis na sukces. Tym bardziej, że Jarmarkowi towarzyszą dziesiątki wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych, takich jak koncerty, pokazy i gry.

W tym roku Jarmark (już 759!) staruje 27 lipca i kończy się 18 sierpnia.

Jarmark św. Dominka
Jarmark św. Dominka
AmberExpo

 

Baltic Sail, czyli żagiel na maszt

Kto przybędzie do Gdańska na początku lipca będzie miał doskonałą okazję do głębszego zapoznania się z morskim charakterem Grodu Neptuna. W końcu ta nazwa nie wzięła się znikąd! Podczas 4 dni, port na Motławie odwiedza kilkanaście żaglowców z kilku państw Europejskich. Piękne jednostki cumują w historycznej części Gdańska – przy Długim Pobrzeżu, a co najlepsze – możemy nie tylko je podziwiać, ale także wypłynąć w rejs po Zatoce Gdańskiej na ich pokładach. Wystarczy wybrać interesującą nas jednostkę, zakupić bilet i na prawie 4 godziny możemy poczuć się jak prawdziwy wilk morski. Oczywiście, wydarzenie ma też do zaoferowania bardzo wiele dla tych, którzy nie są amatorami fal i morza. Liczne konkursy, gry warsztaty i 2 wieczory koncertów szantowych oraz strefa gastronomiczna. Od 2 lat główna część imprezy znajduje się na Wyspie Ołowianka, tuż przy Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

W 2019 zapraszamy w dniach 5-8 lipca.

Baltic Sail
Baltic Sail
www.balticsail.pl

 

Boże Narodzenie jest bliżej niż się nam wydaje

Wprawdzie do Bożego Narodzenia zostało jeszcze ponad 11 miesięcy, ale już teraz warto rozważyć przyjazd do Gdańska w grudniu. Dlaczego? Przede wszystkim dla wspaniałych dekoracji świątecznych i Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jarmark ten jest niezmiennie uznawany za jedną z najlepszych takich imprez w Polsce. Cieszy się ogromną popularnością, ale trudno się dziwić, gdyż kiedy tylko znajdziemy się na jego terenie, zaczyna nas otaczać wspaniała, bajkowo-świąteczna atmosfera. Liczne kramy z upominkami, rękodziełem i grzanym winem oraz pysznym jedzeniem, to tylko część tego co na nas czeka. Jarmark pełen jest cudownych świetlnych instalacji, a jego centrum wyznacza piękny Anielski Młyn. Znajdziemy tu również bajkową karuzelę czy zjeżdżalnię, a także Łosia Lucka – który sypie suchymi niczym pustynia dowcipami i to w dwóch językach.

Jarmark Bożonarodzeniowy
Jarmark Bożonarodzeniowy