Święto Wolności i Solidarności
  • 2.8 ºC  / 37.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
5 dni, 5 zadań, 1 człowiek! Bjorn Troch poznaje Gdańsk!
Do Gdańska przybył podróżnik – Bjorn Troch – Belg prowadzący facebook’owy profil The Social Traveler. W tym roku odwiedził już 24 miasta w ramach The Big City Challenge - projektu podczas którego realizuje zadania specjalne w danym mieście. Jedyną jego pomocą są napotkani ludzie - nie używa przewodników, ani wyszukiwarek internetowych. Od początku projektu, przebył tysiące kilometrów w poszukiwaniu nowych wyzwań. Teraz przyszedł czas na Gdańsk.
A
A
data publikacji: 14 lipca 2016 r.

#GdanskChallenge
-#GdanskChallenge
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Jak to się zaczęło? Najpierw były 3 pasje: podróże, ludzie i Social Media. W 2010 postanowił to wszystko połączyć i rozpoczął projekt The Social Traveler. Jego misją od początku jest zwiedzenie całego świata, do czego sukcesywnie się przybliża. W 2015 roku zrodził się nowy pomysł – czyli wspomniany już The Big City Challenge.
Ma dwie zasady: nie używa przewodników, ani wyszukiwarek internetowych. To napotkani ludzie oni wskazują mu najpiękniejsze zakątki miasta, które akurat odwiedza, podpowiadają co zjeść, co jeszcze robić.

W Gdańsku spędzi pięć dni, podczas których będzie otrzymywał zadania do wykonania od Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Pomogą mu one poznać nasze piękne miasto. Wchodzi przy tym w interakcję z mieszkańcami miasta i tymi, którzy podobnie jak on sam, są tu tylko na kilka dni – bez tego nie ma The Big City Challenge!
Przygodę rozpoczął już wczoraj. Zobaczcie jak sobie radzi

Gdansk Challenge No.1 

Spontaneous Motlava River Adventure

Znajdź 10 osób które popłyną z Tobą kajakami po rzece Motławie. Wypożyczalnia kajaków „Żabi Kruk” to będzie początek i koniec waszej wyprawy.
Płynąc rzeką Motławą dookoła Wyspy Spichrzów będziesz mógł podziwiać tajemnice potęgi miasta Gdańska. Godzinny spacer wodny bez tłoku i zmęczenia odsłania Długie Pobrzeże ze wszystkimi bramami wodnymi, Żurawiem, gdańską mariną, Bramą Stągiewną i największym eksponatem Narodowego Muzeum Morskiego - s/s Sołdek. Podczas kajakowej wycieczki odkryjesz trzy oblicza miasta: jego historyczną potęgę, portową codzienności i piękno natury. Płynąc Starą i Nową Motławą będziesz podziwia pełną tajemnic i piękna architekturę minionych wieków. Za Polskim Hakiem na Martwej Wiśle Twoim oczom ukażą się stocznie i port. Natomiast na Opływie Motławy nieoczekiwanie znajdziesz się wśród pięknej przyrody i zaskakującej ciszy w centrum miasta.

Wszyscy uczestnicy, którzy spontanicznie dołączyli do Bjorna otrzymali mini zestawy, które zawierały m.in. Kartę Turysty z pakietem dla Aktywnych. Pogoda dopisała, chętnych również nie brakowało – zamiast 10 zgłosiło się aż 12 chętnych, co zagwarantowało świetną zabawę. Zobacz zdjęcia!

Gdansk Challenge No.2 

Popatrz na Gdańsk!

Gdańska malarka, gdańskie obrazy – czy już domyślasz się jakie jest twoje kolejne zadanie?
W pudełku znajdziesz prezent od Magdy Benedy – gdańskiej malarki, która zaprasza Cię do Galerii Sztuk Różnych. Tam czeka płótno i farby, które posłużą Ci do stworzenia własnego dzieła. Po drodze rozgladaj się uważnie, zapamiętuj obrazy i zbieraj pomocników! Razem stwórzcie swój obraz Gdańska.
Czekamy na efekt końcowy.
Podczas pracy zostaniesz sfotografowany przez gdańskiego fotoreportera i kronikarza Macieja Kosycarza. Tym samy na zawsze zostaniesz zapisany w historię miasta. Przy okazji będziesz mógł na miejscu w Galerii Sztuk Różnych zobaczyć zdjęcia oraz albumy Zbigniewa i Macieja Kosycarzy czyli fotograficzny Gdańsk i Pomorze od 1945 roku.

Jesteście ciekawi jak Bjorn poradził sobie z tym trudnym wyzwaniem? Zobaczcie fotorelację!

Gdansk Challenge No.3 

Oko w oko z lwem!

Gdańskie lwy uciekły z ZOO! Twoim zadaniem jest znaleźć je wszystkie. Zebraliśmy dla Ciebie ich zdjęcia – znajdziesz je w kopercie.
Tylko jak trafić na ich trop? -> Będziesz potrzebował pomocników.
Zrób sobie zdjęcie z każdym lwem – to zadanie dla prawdziwego mężczyzny!

Czy udało się Bjorn'owi odnaleźć wszystkie 3 Heweliony? Zobaczcie jak przebiegała droga do sukcesu i w jaki sposób zapamiętał ten dzień w naszym pięnym mieście.

Gdansk Challenge No.4

Czas na trochę muzycznej rozrywki!

W kopercie znajdziesz bilet na koncert szwedzkiego DJ’a – Avicii. Nie pójdziesz jednak sam! Gdy otworzysz drugą znajdziesz pięć kolejnych biletów dla swoich towarzyszy. Masz kilka godzin żeby znaleźć chętnych do wspólnej zabawy.
Na tym jednak nie koniec! Dla utrwalenia wspomnień zbieraj na koszulce wpisy, które razem stworzą oryginalny wzór.
Gdzie odbywa się koncert? Adres znajdziesz na biletach, ale jak tam dotrzeć? Tu przyda się wspólne zaangażowanie, a krótka podróż z pewnością nie sprawi problemów.

Czy udało się Bjorn'owi wykonać kolejne zadanie? Czy znaleźli się chętni na darmowy koncert Avicii? Jak The Social Traveler zapamiętał ten wyjątkowy wieczór? Zobaczcie fotorelację!

 

Gdansk Challenge No.5

Wstrząśnij Gdańskiem!

Gdańsk to różne smaki, wpływy, inspiracje. Dzisiaj oddajemy Cię w ręce naszych barmanów – ekipie
Eliksiru! Co będziesz tam robił? Oczywiście tworzył autorski eliksir!
Namów ludzi żeby go spróbowali i poproś o umieszczenie jak największej ilości opinii - oczywiście w social media.
Żeby dojść do poziomu mistrzostwa czeka Cię kilka prób(blind tasting, shakerowanie, gotowanie na ciekłym azocie).
PS. Challengem jest tu oczywiście świetna zabawa do białego rana? :) – jako podsumowanie twojego pobytu w Gdańsku!

Śledząć relację z poprzednich zadań The Social Traveler domyślacie się pewnie że z kolejnym zadaniem poradził sobie równie świetnie. Jak narodził się "The social shake"? Zobaczcie relację Bjorna.

Gdańska odsłona The Big City Challenge dobiegła końca. To była niesamoita przygoda. The Social Traveler brawurowo wykonał wszystkie zadania. Dziękujemy że towarzyszyliście nam w tym wyjątkowym projekcie. Zachęcamy do śledzenia Bjorna w jego kolejnych wyzwaniach na profilu The Social Traveler: https://www.facebook.com/TheSocialTraveler/?fref=ts