• 16.8 ºC  / 62.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
5 sposobów na Walentynki
Wielkimi krokami zbliża się 14 lutego, czyli święto zakochanych. Dzień św. Walentego kilkanaście lat temu przebojem wdarł się na listę najpopularniejszych świąt w Polsce i tam już pozostał. Z roku na rok oferta spędzenia tego wyjątkowego czasu jest coraz bogatsza, a my wybraliśmy 5 sposobów na romantyczne walentynki w Gdańsku.
A
A
Data modyfikacji: 26 marca 2019 r.
 
 

 

Na początek klasycznie

Pomysł tyleż stary, co i sprawdzony. Romantyczna kolacja. Tego dnia oczywiście nie zabraknie miejsc, gdzie można zjeść wieczorny posiłek w romantycznej atmosferze. My szczególnie polecamy walentynkową kolację w restauracji Eliksir (Wrzeszcz, ul. M. Hemara 1). Szef kuchni jest prawdziwym mistrzem łączenia smaków oraz parowania dań z napojami. Robi tak dobrze, że można się… zakochać.

Cennik menu degustacyjnego przedstawia się następująco:


5 dań | 99 zł
7 dań | 179 zł
5 dań + 4 koktajle | 189 zł
7 dań + 6 koktajli | 289 zł

Pakiet walentynkowy dostępny jest tylko i wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji.

570 191 910
info@eliksir.pl

Szczegóły na: http://www.eliksir.pl/

Warto dodać, że Eliksir jest wyjątkowym miejscem na gastronomicznej mapie Trójmiasta. To połączenie restauracji, koktajlbaru oraz niezależnej przestrzeni eventowej. Myślą przewodnią lokalu jest foodpairing czyli sztuka łączenia dań z koktajlami.

 
 

 

Nie ma jak romantyczny koncert

Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na romantyczne spotkanie przy muzyce i śpiewie. W programie koncertu, który trwa dwie godziny, będzie można odbyć wspaniałą muzyczną podróż przez najpiękniejsze historie, miłosne operetki i musicale w wykonaniu jedynej takiej w Polsce - Śpiewającej Rodziny Kaczmarków. Usłyszycie Państwo najbardziej znane i lubiane arie operetkowe i musicalowe. Nie zabraknie też muzycznych niespodzianek w wykonaniu Adama i Wojciecha Kaczmarków. Zespołowi będzie towarzyszyła orkiestra kameralna "Alla Vienna" pod kierownictwem prof. Adama Manijaka.

Początek koncertu, 14 lutego o godz. 19.00. Bilety w cenie od 65 do 120 PLN, do nabycia: w kasie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku (ul. Ołowianka 1, 80-001 Gdańsk tel. 58 320 62 50 oraz na www.bilety24.pl)

 

Kino dobre na każdą okazję

Jeśli zamiast koncertu wolimy obejrzeć romantyczny film, to oczywiście też jest taka możliwość. Kino Helios Forum Gdańsk oferuje nawet całą noc przepełnioną romantyczną atmosferą,  podczas maratonu Walentynkowego. 15 lutego o godz. 23.00 rusza maraton z filmem Planeta Singli. Wszystkie… 3….części…. Jeśli macie ochotę (i wytrzymałość) możecie nabyć bilety w cenie 36 PLN (normalne) i 32 PLN (ulgowe).

Szczegóły TUTAJ.

 
 

 

A może coś dla Pań?

Kolejne Walentynki, kolejny szalony czwartek! Bunkier Lejdis to impreza zorganizowana specjalnie dla Pań! Tego dnia od 22:00 do północy wino za darmo i to bez limitu! Najbardziej taneczne, kobiece rytmy zapewni DJ KOMAR. Szpilki mile widziane!

http://facebook.com/Bunkierclub
ul. Olejarna 3, otwieramy 17:00, start imprezy 21:00


Rezerwacje:
biuro@bunkierclub.pl
530 917 788

Bunkier to 5 kondygnacji kultury i rozrywki, 2 bary, 2 sale koncertowo-imprezowe, galeria z możliwością zakupu wystawianych prac oraz pub, gdzie filozoficznym dysputom towarzyszy smakowita strawa dla ciała.

 

A jeśli nie lubicie Walentynek….

Tak, tak. Także dla osób, które nie przepadają za świętem miłości są propozycje interesującego spędzenia wieczoru. Kolejne kino, zaprasza na kolejny maraton filmowy. Tym razem będzie to maraton filmów grozy, choć trudno do końca powiedzieć czy będzie straszniejszy niż noc z Planetą Singli…

15 lutego o godzinie 22.00, Multikino Gdańsk (Al. Zwycięstwa 14) zaserwuje Maraton Horrorów w ramach akcji „Antywalentynki”.

Tej nocy będzie można zobaczyć aż cztery świeże i przerażające filmy grozy, w tym dwie premiery: "Zakon Świętej Agaty" twórców kultowej "Piły" oraz "Prodigy. Opętany" twórców słynnych "Egzorcyzmów Emily Rose".

Ceny biletów to 35 i 29 (ulgowy) PLN.