• 1.0 ºC  / 33.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
6 atrakcji na Dzień Dziecka w Gdańsku
Gdańsk kocha najmłodszych i dba o to, aby czuli się tutaj jak najlepiej. Tym bardziej w dniu ich święta! Dzień Dziecka w Grodzie nad Motławą będzie trwał przez cały weekend, 3-4 czerwca. Przygotowano wiele wydarzeń i atrakcji. Zakręcona przejażdżka kołem widokowym, moc atrakcji na jednym z największych stadionów w Polsce czy podróż do innej epoki w skansenie archeologicznym – zobaczcie jak możecie sprawić radość swoim pociechom.
A
A
data publikacji: 29 maja 2017 r.

Festyn Rodzinny na Stadionie Energa
-Festyn Rodzinny na Stadionie Energa
Fot. www.gdansk.pl

Festyn na Stadionie Energa / 03 czerwca

Głównym wydarzeniem gdańskich obchodów Dnia Dziecka, na których nie może Was zabraknąć, będzie Festyn Rodzinny „Gdańsk Dzieciom”. Odbędzie się on 3 czerwca na Stadionie Energa Gdańsk. Zabawa rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do 18:00. A że przewidziano ponad 100 atrakcji (!), każdy z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Zaplanowano m.in. pokazy sportowe, warsztaty dla małych naukowców, animacje artystyczne oraz występy w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Gdańska. Nie zabraknie oczywiście uwielbianych przez dzieci dmuchańców oraz pokazów straży pożarnej, policji, komandosów i pomocy medycznej. Swoje pojazdy, również te historyczne, wystawią także Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Odbędzie się również miejska gra „Ścieżka przygody”. Wykonując poszczególne zadania, dzieci będą zbierać pieczątki, a po uzbieraniu kompletu otrzymają nagrodę.

Jako, że Festyn odbywać się będzie na Stadionie Energa Gdańsk, organizatorzy zadbali o  możliwość zwiedzenia stadionu. Do dyspozycji najmłodszych oddane zostaną żółte trybuny.

Nie zabraknie miejsc, gdzie będzie można się posilić. Na terenie Festynu staną liczne stoiska grillowe i food truck’i.

Loopy's World
-Loopy's World
Fot. Loopy's World

Wycieczka do tajemniczego lasu / 01-04 czerwca

Kierując się w stronę Sopotu i Gdyni, warto z kolei wstąpić do Loopy’s World - największego na Pomorzu rodzinnego centrum rozrywki - gdzie aż przez cztery dni, od 1 do 4 czerwca, hucznie obchodzone będzie święto wszystkich dzieci. Poza świetną zabawą, na tym ogromnym placu zabaw, organizowane będą wyprawy do prawdziwie magicznego lasu. Czekać będzie spotkanie z zaklętą krową i skrzatem mieszkającym na leśnej łączce. Odwiedzicie także dom prawdziwego olbrzyma oraz będziecie wspinać się po wieży, w której przez złą czarownicę uwięziona została Roszpunka.

Dzieci ze wszystkich zabaw zaplanowanych z okazji ich święta, korzystać będą mogły w ramach biletu wstępu. Rodzice i opiekunowie, a także dzieci poniżej 1. i powyżej 13. roku życia jak zawsze będą bawić się za darmo.

Skimondo
-Skimondo
Fot. Skimondo

Trochę zimy w środku lata / od 01-03 czerwca

Z okazji Dnia Dziecka przygotowano też specjalną okazję dla miłośników zimowych sportów. W SkiMondo (mieści się również przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku, w odległości zaledwie 1 km od Loopy’s World) od 1 do 3 czerwca dzieci do 13 roku życia będą mogły odbyć narciarską sesję treningową w promocyjnej cenie (40 zł). Aby uniknąć rozczarowania, pamiętajcie jednak, żeby wcześniej zarezerwować wejście – tel. 58 3550550.

Koło widokowe Amber Sky
-Koło widokowe Amber Sky
Fot. Amber Sky

Zakręcony Dzień Dziecka z Amber Sky / 04 czerwca

Gdańskie koło widokowe również pamięta o dzieciach w dniu ich święta. W niedzielę, 4.06, oprócz 15 minutowej przejażdżki i podziwiania widoków miasta z wysokości, na każdego posiadacza biletu wstępu czeka 15 minutowa przejażdżka kołem i podziwianie panoramy miasta, a także moc atrakcji: gry i zagadki ze słodkimi upominkami, pokaz i udział w lekcji judo. Będzie można robić bańki mydlane, zrobić sobie kolorowy tatuaż i pomalować buzię oraz wymienić bilet na watę cukrową. Dodatkowo koło w tym dniu rozbłyśnie wszystkimi kolorami tęczy!

Grodzisko w Sopocie
-Grodzisko w Sopocie
Fot. Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie

Podróż do innej epoki / 03 czerwca

Najstarszy zabytek w Sopocie – Skansen Archeologiczny Grodzisko, zaprasza dzieci na pokazy i warsztaty, oraz udział w turniejach w sobotę, 03 czerwca. Pojawią się wyjątkowe postacie: garncarz i łowca z epoki kamienia. Będzie można spróbować swoich sił w lepieniu naczynia z gliny, rzucać oszczepem i strzelać z łuku. Dorośli zagrają z dziećmi w gry planszowe, również te dawne i wspólne ułożą puzzle. Na sopockim Grodzisku jak zwykle zapłonie ognisko, dając gościom możliwość posilenia się upieczonymi na nim kiełbaskami (kiełbaski przynosicie sami). Ponadto: gry i zabawy z nagrodami (m.in. przeciąganie liny w parach, gry planszowe, układanie puzzli), możliwość przymierzenia elementów pancerzy wojów.

Wstęp wolny! Zobacz program

Największa gra planszowa w Polsce
-Największa gra planszowa w Polsce
Fot. Gdańska Szkoła Artystyczna

Największa gra planszowa w Polsce

Kto nie lubi grać w planszówki? Wiadomo wszyscy. Tylko jak tych wszystkich zaprosić i pomieścić, żeby zagrali razem? Gdańska Szkoła Artystyczna z okazji Dnia Dziecka zaprasza do Centrum Handlowego Manhattan na Największą grę planszową w Polsce.

Specjalnie dla młodych Gdańszczan i turystów, dla uczniów i całych rodzin, stworzonoy wielką przygodową planszówkę , grę która wciągnie Was w historie morskie i gdańskie. Będzie to nie tylko największa gra w kraju, będzie ona też interaktywna, animowana przez kilkunastu artystów, pełna niespodzianek i niezwykłych przygód.

Nakarmicie rekiny, zapolujecie na wielką rybę, spotkacie w porcie gdańskich kaprów, ale też zbudujecie statek i uratujecie rozbitka. Jednym słowem by przejść całą planszową przygodę będziecie musieli nie tylko wykazać się szczęściem i zręcznością, ale też wiedzą i wrażliwością na sztukę- szczególnie tę naszą- gdańską. Przyda się więc pomoc kumpli z klasy, albo rodziców, dziadków, opiekunów.

Na czym polega rekord, jaki jest obecny dotychczasowy?

Dotychczasowy nieoficjalny rekord polski to 225m2. Ta w Manhattanie będzie miała 269,5 m2. Próba bicia rekordu została oficjalnie zgłoszona do Biura Rekordów Guinessa. Tutaj znajduje się oficjalne potwierdzenie tego Rekordu Polski.

Dowiedz się więcej tutaj.