Paintball – strzelanie daje frajdę!
Oczywiście mowa o strzelaniu bezpiecznym, z broni, która nie robi krzywdy – czyli o paintballu (choć zupełnie bez bólu się nie obejdzie).
Taką rozrywkę oferuje 3Town Paintball. Hala o powierzchni 3000m2, mieszcząca się w byłej fabryce u-botów przy ul. Doki 1 w Gdańsku, na terenie Stoczni, posiada wiele pomieszczeń, bunkrów, korytarzy oraz kolumn, a do tego kolorowe oświetlenie. Wszystko to sprawi, że poczujecie się jakbyście uczestniczyli w grze komputerowej.
W paintball można tu grać 24h, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. W zabawie może uczestniczyć każdy, kto skończył 18 lat, ale także nieletni mają szansę zagrać. Wystarczy zgoda od rodzica lub opiekuna.
Aby rozpocząć zabawę potrzebna jest grupa minimum 10 osób, natomiast przy grupie 20 osób hale można mieć na wyłączność. Jednorazowo walczyć może aż do 50 osób!
Szczegóły na: http://www.3townpaintball.pl/pl/

Zagrajmy w Badmintona!
Badminton, kometka, rakietki – na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które nie miały kontaktu z tą grą, niezależnie od tego, jak zwykły ją nazywać. Większość z nas doskonale pamięta kometkę z wakacyjnych wspomnień okresu dzieciństwa, podczas których grało się na trawie - nad jeziorem, w górach, na koloniach, z rodzicami, rodzeństwem, kolegami. Słowem – ze wszystkimi i wszędzie. Od dziś na mapie Trójmiasta jest miejsce dedykowane tylko i wyłącznie tej grze. W gdańskim Garnizonie powstał Klub Badmintona.
Hala do gry znajduje się przy ul. Słowackiego 7a we Wrzeszczu, w pobliżu Hotelu Smart. Budynek hali składa się z dwóch części: na parterze znajduje się 9 w pełni profesjonalnych kortów do gry, dwie szatnie i toalety. Na antresoli znajdziemy strefę cardio, w której można przeprowadzić trening przygotowujący ciało do gry oraz salę klubową – przestrzeń przeznaczoną do odpoczynku oraz integracji z innymi miłośnikami badmintona.
Badminton jest obecnie sportem, który przeżywa swój renesans. Powstaje coraz więcej drużyn grających zawodowo bądź amatorsko, więc tym bardziej cieszy fakt, że w Gdańsku sport ten doczekał się swojego miejsca.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.badmintongarnizon.pl oraz na profilu Badminton Garnizon na FB.

Skimondo, czyli szusowanie na zawołanie
Macie ochotę pojeździć na nartach, ale za oknem brak śniegu? Nie ma sprawy – w Gdańsku możecie poszusować o każdej porze roku. Skimondo to nowy całoroczny, kryty sztuczny stok narciarski. Bez względu na pogodę przez cały rok można jeździć na stoku, bez konieczności czekania na śnieg lub wyjazdu w góry.
Nowoczesny, sztuczny stok narciarski to jedyne takie centrum sportów zimowych w Trójmieście. Tutaj nauczycie się szybko i świetnie jeździć na nartach i snowboardzie. Trenować możecie pod czujnym okiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów z licencją PZN.
Bawcie się, trenujcie i uczcie jazdy na nartach i snowboardzie przez okrągły rok w samym centrum Trójmiasta. To najlepszy sposób żeby dobrze przygotować się do sezonu zimowego. Co ważne, na miejscu możecie wypożyczyć sprzęt sztuczny stok pozwoli Wam pokonać do 4 km w czasie ok. 10 minut.
Szczegóły na: http://skimondo.pl/

JumpCity – kolejna atrakcja dla aktywnych
Jumpcity Gdańsk to największy park trampolin w Trójmieście. To w tym miejscu na 2 000 m2 spełniają się marzenia o lataniu, a walka z grawitacją jest możliwa!
Olbrzymi basen z gąbkami, największa trampolina sportowa na północy Polski, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami do ćwiczenia wsadów, arena do zbijaka, strefa gladiatorów oraz air track - to wszystko czyni JUMPCITY świetnym miejscem do spędzania wolnego czasu.
Uzupełnieniem bogatej oferty Parku jest strefa gastronomiczna z doskonałej jakości włoską kawą oraz mnóstwem zdrowych przekąsek w menu. Komfort gwarantują przestronne szatnie z prysznicami oraz elektronicznie zamykanymi szafkami. Trenerzy nauczą Was w bezpieczny sposób Robić Salto, a naładowana pozytywną energią obsługa zarazi Was swoją pasją do skakania na trampolinach.
Największą atrakcją parku jest niewątpliwie Trampolina Super Quad o wymiarach 4,26 m x 4,26 m, czyli ponad 18 m2. Urządzenie umożliwia najwyższe loty w parku! Jest to idealne miejsce dla akrobatów i freestylowców, dla których umiejętność opanowania swojego ciała w locie jest kluczowa przy wykonywaniu trików na twardym podłożu. Duże wymiary trampoliny nie tylko pomagają przy wybiciu, ale dają również sporo miejsca na lądowanie!
Jeśli nie macie dużego doświadczenia – nic straconego. Czeka na was wiele mniejszych i nie tak wymagających, trampolin.
Szczegóły na: https://gdansk.jumpcity.pl/

Punkty widokowe – przerwa na podziwianie widoków
Kiedy już zmęczymy się aktywnościami ruchowymi, dobrze pomyśleć o spojrzeniu na Gdańsk, ale niekoniecznie z dołu. I wcale nie trzeba wsiadać na pokład śmigłowca czy samolotu, aby tego dokonać. Gdańsk posiada już 12 punktów widokowych. Do tych najbardziej znanych, jak Pachołek czy Góra Gradowa sukcesywnie dołączają nowe. I tak, niedawno pojawiły się punkty:
- na Biskupiej Górce,
- Wzgórzu Mickiewicza,
- w parku Jaśkowej Doliny
- na Oruni.
Najnowszym dodatkiem jest punkt „Jerzy” znajdujący się na wzgórzach morenowych w pobliżu Zbiornika Wody Stara Orunia.
Punkt widokowy otrzymał imię Jerzego Sampa, znanego pisarza, miłośnika Gdańska, a szczególnie Oruni, w której mieszkał i o której pisał. Pozwala na podziwianie wspaniałej Panoramy zarówno Kaszub, jak i nieodległych Żuław Wiślanych.

Oferta bibliotek, zawsze na czasie
W dobie smartfonów, komputerów i tabletów sięgnięcie po książkę może się wydawać niektórym (zwłaszcza młodszym) dość dziwne. Ale prawda jest taka, ze książki nie zastąpi nic, jeszcze przez wiele lat (o ile w ogóle). My pragniemy zwrócić uwagę na imponujące zbiory Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, przy ul. Targ Rakowy 5/6.
Warto więc skierować, swoje kroki do biblioteki i wybrać tę książkę, która najbardziej nas zainteresuje. Na jej przeczytanie mamy 30 dni – więc czasu jest dość. Pamiętajmy też, że w bibliotece regularnie odbywają się warsztaty, wystawy, prelekcje i spotkania z ludźmi kultury, w których naprawdę warto wziąć udział. Zwłaszcza jeśli możemy spotkać się z autorką lub autorem książki, którą mieliśmy okazję lub chcemy przeczytać.
Biblioteka naturalnie idzie z duchem czasu, dzięki czemu o wszystkim dowiemy się ze strony: http://www.wbpg.org.pl/
Tam, też możemy kilkoma kliknięciami stworzyć konto i cieszyć się dostępem do ogromnej bazy książek oraz sprawdzić jakie książki i jakiego gatunku są aktualnie w ofercie. Na tej stronie znajdziemy również aktualne informacje o bieżącej działalności placówki oraz wydarzeniach.

A może macie jeszcze inne pomysły na spędzanie wolnego czasu w Gdańsku, poza naszą ”klasyką”? W końcu każdy sposób odkrywania Gdańska jest dobry, o ile tylko sprawia nam radość!