Święto Wolności i Solidarności
  • 2.7 ºC  / 36.8 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
756 Jarmark Św. Dominika przeszedł do historii!
Ponad 3 tygodnie koncertów, występów i oczywiście handlu - w Gdańsku zakończył się 756 Jarmark św. Dominika. Największa plenerowa impreza tego typu w Europie trwałą ponad 3 tygodnie. Naturalnie, podczas jarmarku, nie mogło zabraknąć stoisk Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Łącznie odwiedziło nas kilkanaście tysięcy osób!
A
A
data publikacji: 30 lipca 2016 r.

Ostatni weekend należał do najmłodszych!

Na zakończenie Jarmarku św. Dominika na naszym stoisku rządzili najmłodsi. Dzięki Loopy's World można było zagrać w ogromną wersję popularnej gry "twister", a kolorytu dodawały 2 maskotki - miś i lemur. Dzieciaków nie trzeba było specjalnie zachęcać i bardzo szybko ogromna, kolorowa płachta zapełniła się grającymi. Z kolei maskotki chętnie pozowały do zdjęć.

Loopy's World
-Loopy's World
Fot. www.gdansk.pl

Szybki weekend na stoisku Gdańskiej Organizacji Turystycznej

Minął kolejny jarmarkowy weekend. Co w tym czasie działo się na naszym stoisku? Oprócz tradycyjnych konkursów i zagadek doszła nowa atrakcja. Dzięki firmie PitStop można było spróbować swoich sił za kierownicą specjalnego symulatora jazdy z grą Gran Turismo 6. Naśladowców Roberta Kubicy nie zabrakło, a najlepsi kierowcy wygrali pakiet zniżek do wykorzystania w PitStopie. Odwiedziły nas równiż postacie Teatru Szekspirowskiego!

Symulator jazdy
-Symulator jazdy
Fot. GOT

 

 

Jarmark Świętego Dominika na półmetku

Za nami już 11 z 23 dni 756 Jarmarku św. Dominika. To czas kiedy warto pokusić się o pierwsze podsumowania i relacje. Nasze stanowisko przy Złotej Bramie odwiedziło już blisko 2,5 tysiąca osób!

Gdańska Organizacja Turystyczna posiada 3 stanowiska podczas tegorocznej edycji Jarmarku. Na ul. Szerokiej, przy Ratuszu Głównego Miasta oraz największe i najważniejsze przy Złotej Bramie. To w tym ostatnim miejscu koncentrują się aktywności, które proponujemy wszystkim gościom. Od czego zacząć?

Niewątpliwym hitem okazały się pokazy produkcji piwnego sorbetu przy użyciu ciekłego azotu, w wykonaniu restauracji Eliksir. Pokazy zawsze gromadziły i wciąż gromadzą wielu zainteresowanych. Z równie gorącym przyjęciem spotkały się występy postaci promujących spektakle Teatru Szekspirowskiego. Osoby w kolorowych strojach, już z daleka przykuwały uwagę przechodni, służąc materiałami promocyjnymi i informacjami. Inną atrakcję była wystawa eksponatów Akwarium Gdyńskiego.

Jarmark św. Dominika
-Jarmark św. Dominika
Fot. GOT

„Wow – to rekin ma aż tak wielkie szczęki?” – z zaciekawieniem pytał swojego tatę mały Bartek, który przyjechał do nas z Warszawy. Oprócz oryginalnych szczęk żarłacza, goście mogli zapoznać się np. z fiszbinem wieloryba lub mieczem „ryby piły”. Pojawiło się bardzo wiele pytań, ale obsługa stanęła na wysokości zadania chętnie udzielając informacji o fascynującym podwodnym życiu naszej planety.

Dzięki Alfa Rowery można było wynająć rower, choć tu akurat zainteresowanie nie było ogromne. Zapewne wpływ miała na to nie najlepsza w tym roku pogoda. Sporą popularnością cieszą się za to nasze liczne konkursy i zagadki. Także stolik do gry w piłkarzyki przeżywa prawdziwe oblężenie.

Przed nami kolejne 12 dni Jarmarku. Serdecznie zapraszamy na nasze stanowisko. Przygotowaliśmy jeszcze wiele atrakcji nie tylko podczas weekendów. Tutaj można znaleźć szczegółowy program:https://visitgdansk.com/aktualnosci/Informacja-turystyczna-podczas-Jarmarku,a,3474

 Polecamy się!

Pierwszy weekend Jarmarku za nami

Odpowiadanie na pytania o Gdańsk, wydawanie materiałów i udzielanie praktycznych informacji - to główne zadania naszego personelu na stoiskach. Jednak zainteresowani są nie tylko turyści. Dużo zaciekawionych osób przyciągają pokazy wytwarzania piwnego sorbetu przy użyciu ciekłego azotu, w wykonaniu restauracji Eliksir. Wielką popularnością cieszą się również piłkarzyki, w które można pograć przy Złotej Bramie. Przez 3 dni można było także wypożyczyć rowery (Alfa Rowery) i wziąć udział w konkursach na zdjęcia z naszym stoiskiem i z hasztagami #visitgdansk i #kartaturysty.

Piłkarzyki
-Piłkarzyki
Fot. GOT

To oczywiście nie koniec atrakcji. Konkursy cały czas trwają, na bieżąco uzupełniamy materiały informacyjne, a Eliksir kontynuuje pokazy produkcji sorbetu. Zapraszamy także na zakupy wyjątkowych, gdańskich upominków.

Jarmark św. Dominika
-Jarmark św. Dominika
Fot. GOT

Z kolei już w najbliższy weekend, kolejna porcja emocji - tym razem odwiedzi nas Akwarium Gdyńskie z ciekawymi eksponatami, takimi jak np. szczęka rekina czy miecz „ryby piły”. Ci którzy wykażą się wiedzą, będą mogli wygrać wejściówki do Akwarium!

Serdecznie zapraszamy.

Ruszył 756 Jarmark Świętego Dominika

30 lipca w samo południe, oficjalnie zainaugurowano 756 Jarmark św. Dominka. Barwna parada, bębniarze i heroldzi - całą ceremonię można zobaczyć poniżej:

Przypomnijmy, że Gdańska Organizacja Turystyczna także zaplanowała z okazji jarmarku moc atrakcji. Uruchomiliśmy 3 punkty informacyjne - na ul. Szerokiej, przy Ratuszu Głównego Miasta oraz największy i najważniejszy - przy Złotej Bramie. Właśnie w tym ostatnim miejscu czeka na Was cała masa aktywności, konkursów i pokazów.

A oto nasze stanowisko w całej okazałości:

Stoisko GOT
-Stoisko GOT
Fot. www.gdansk.pl

Aby dowiedzieć się jak wygląda nasz jarmarkowy rozkład jazdy, klinknijcie w ten link https://visitgdansk.com/aktualnosci/Informacja-turystyczna-podczas-Jarmarku,a,3474

Piwerwszy weeekend był bardzo udany. Odwiedziło nas wielu gości i trudno się dziwić, skoro mieliśmy takie pokazy robienia sorbetu piwnego z wykorzystaniem ciekłego azotu, dzięki naszemu partnerowi, restauracji Eliksir:

Sorbet piwny i ciekły azot
-Sorbet piwny i ciekły azot
Fot. www.gdansk.pl

Można było także wynająć rower - z Kartą Turysty, gratis! To z kolei dzięki Alfa Rowery.

wypożyczalnia rowerów
-wypożyczalnia rowerów
Fot. www.gdansk.pl

To dopiero przedsmak tego co będzie się działo. Tutaj znajduje się pełen program naszych aktywności: https://visitgdansk.com/aktualnosci/Informacja-turystyczna-podczas-Jarmarku,a,3474

Tymczasem polecamy filmik - pt. "jak zrobić sorbet piwny"

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy!