European Best Destination
  • 1 ºC / 33.8 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Sezon w Gdańsku nigdy się nie kończy!
Wakacje dobiegły już końca… Szkoły ponownie się zapełniły. Dni będą coraz chłodniejsze, a liści na drzewach coraz mniej. Jest jednak pewna rzecz, która się w Gdańsku nie zmienia – sezon trwa u nas cały rok.
A
A
data publikacji: 04 września 2017 r.

Sezon w Gdańsku się nie kończy!
Sezon w Gdańsku się nie kończy!
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Nawet jeśli pogoda nie sprzyja to w Gdańsku i tak nie można narzekać na nudę. Wspaniałe muzea i instytucje kultury, obiekty historyczne i miejsca zabaw dla dzieci. Wszystko to można znaleźć w naszym mieście, o każdej porze roku. Niewątpliwie hitem tego roku jest otwarte wiosną Muzeum II Wojny Światowej, które dodatkowo wzbogaciło i tak obszerną, gdańską ofertę edukacyjną. Wystarczy zaopatrzyć się w Kartę Turysty (w naszych punktach informacji lub w sklepie on-line) i możemy ruszać aby odkrywać najlepsze muzea i najciekawsze miejsca w naszym mieście. Dzięki karcie będziecie mogli swobodnie poruszać się komunikacją miejską oraz otrzymacie rabaty lub darmowy wstęp do wielu miejsc. Co więcej, po dniu zwiedzania możecie otrzymać rabat w jednej z restauracji partnerskich!

Karta Turysty - kup on-line
Karta Turysty - kup on-line
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Aplikacja VisitGdansk i zawarta w niej gra "Śladami Plentego. Gmerk ukryty w Ratuszu" to jedna z najnowszych atrakcji turystycznych w Gdańsku. Gdańsk to miasto, które skrywa wiele tajemnic. Z aplikacją Questy VisitGdansk możesz poznawać je rozwiązując zagadki interaktywne w muzeach i obiektach kultury.

Gra "Śladami Plentego. Gmerk ukryty w Ratuszu" pozwoli Ci zobaczyć więcej i w jeszcze bardziej interesujący sposób. Zagadka, przed którą stajesz, nie jest zwykłą, błahą łamigłówką. To wyzwanie. Aby sobie z nim poradzić, trzeba będzie odkryć tajemnicę ukrytego w czasie II Wojny Światowej eksponatu – cennego francuskiego zegara. Aby zagrać trzeba pobrać aplikację. Gra toczy się w Ratuszu Głównego Miasta Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Dowiedz się więcej o aplikacji TUTAJ.

Śladami Plentego. Gmerk ukrytyw ratuszu
Śladami Plentego. Gmerk ukrytyw ratuszu
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Finansowanie projektu
Finansowanie projektu
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Projekt zrealizowany w ramach działania "Przywracanie blasku Drodze Królewskiej w Gdańsku - rewitalizacja Ratusza Głównego Miasta i Dworu Artusa" dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (Działanie 8.3 Materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe).

Jeśli z kolei pogoda dopisuje, a interesują Was szlaki dzięki którym można dobrze się bawić i zdobyć wiedzę lub nagrody to polecamy 2 wyjątkowe trasy. Pierwsza dla mniejszych odkrywców, druga dla nieco starszych.

Mowa oczywiście o szlaku Gdańskiego Lwa Heweliona, którego znajdziemy już w 8 miejscach: na lotnisku, Górze Gradowej (Centrum Hewelianum), przy ul. Długi Targ, na Wyspie Ołowiance, przy Wielkim Młynie, przy molo w Brzeźnie oraz przy Stadionie Energa Gdańsk i w ZOO w Oliwie. Dzięki aplikacji Ileo lwiątka opowiedzą nam historię danego miejsca – wystarczy zbliżyć smartfon z pobraną aplikacją do figurki i gotowe. Dowiedz się więcej o szlaku Lwa Heweliona TUTAJ.

Gdański Lew Hewelion przy Stadionie Energa Gdańsk
Gdański Lew Hewelion przy Stadionie Energa Gdańsk
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Drugi ze szlaków to Craft Beer Trail, czyli szlak piwny. No i już wiecie, dlaczego wcześniej napisaliśmy, że jest dla „starszych”. W zabawie bierze udział 10 lokali. W każdym, po wypiciu złotego trunku, dostajemy pieczątkę do specjalnego zeszytu. Za zebranie odpowiedniej ilość pieczątek czekają atrakcyjne nagrody takie jak np. kufel do piwa! Więcej o szlaku przeczytacie TUTAJ.

Trójmiejski Szlak Piwny-Craft Beer Trail
Trójmiejski Szlak Piwny-Craft Beer Trail
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

A jeśli pogoda nie pozwala na wyjście  domu, możecie zacząć planować swój czas na następne dni (z bardziej łaskawą aurą) lub poeksperymentować w kuchni. Na naszym portalu visitgdansk.com niezmiennie znajdziecie inspiracje przy wyborze szlaków zwiedzania Gdańska i regionu, a także sprawdzicie przepisy na pyszne potrawy, nie tylko regionalne. Na bieżąco informujemy również o najważniejszych wydarzeniach w naszymi mieście, turystycznych i nie tylko.

Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej
Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Na koniec dodajmy, że Gdańska Organizacja Turystyczna niezmiennie prowadzi 3 punkty informacji turystycznej, choć godziny ich otwarcia przy dworcu gł. PKP oraz przy ul. Długi Targ ulegną skróceniu, to nasi informatorzy na co dzień służą pomocą. Dodatkowo, w punktach kupicie wspaniałe gadżety związane z Gdańskiem, takie jak koszulki, magnesy, torby, kubki i wiele, wiele więcej.

Słowem – nie smućcie się, że lato odchodzi. Wróci już za niespełna 10 miesięcy, ale nawet bez niego w Gdańsku nie będziecie się nudzić!