• 13.5 ºC  / 56.3 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
A może kamperem do Gdańska?
Turystyka mocno zmieniła swoje oblicze w ciągu ostatniego roku. Większość form odkrywania nowych miejsc straciło na popularności, ale nie wszystkie. Przykład? Turystyka kamperowa oczywiście!
A
A
Data modyfikacji: 19 kwietnia 2021 r.

 

camping-4086895_1280

 

Własny dom na kółkach to marzenie wielu osób. W końcu dzięki kamperowi możemy „zamieszkać” tam gdzie mamy ochotę. Dziś w jednym miejscu, jutro w innym – wiele kilometrów dalej. A wszystko w całkiem komfortowych warunkach. Pokoiki z łóżkami
i stolikami, kuchnia z lodówką i barkiem oraz łazienka z prysznicem, a wszystko w jednym busie. Ba! Są nawet takie z tarasem, który tworzy sprytnie umiejscowiony materiałowy daszek.

Kampery amerykańskie, wielkości autobusu i z garażem na mniejsze auto pominiemy, bo nie są specjalnie popularne na naszym kontynencie.

Jeśli chodzi o wady jeżdżących domków to w sumie jest jedna – cena. Koszt zakupu nowego kampera to sporo ponad 200.000 PLN. Używane można kupić nieco taniej. Wcale jednak nie trzeba tego robić – istnieje wiele sieci, które wynajmują kampery na określony czas. Wybieramy model i okres wynajmu i już. Płacimy, a po wyprawie oddajemy auto i po kłopocie. Wystarczy „zgooglować” wynajem kamperów a od razu strona zapełni się ciekawymi propozycjami. Każdy znajdzie coś dla siebie – od mniejszych, po całkiem spore wozy.

Bez wątpienia kampery to wzór sprytnie i maksymalnie wykorzystanej przestrzeni. Są także dla wielu osób synonimem wolności. To ostatnie stwierdzenie jest szczególnie aktualne w kontekście pandemii COVID-19. Podróżujemy we własnym, znanym gronie i tak też nocujemy. Nie musimy martwić się o hotele, a jedynie o parkingi, które są przecież znacznie tańsze od tych pierwszych. A specjalistycznych miejsc, dostosowanych specjalnie do obsługi kamperów przybywa w Polsce każdego roku. Także w Gdańsku i okolicy jest ich coraz więcej!

Oto wybrane gdańskie kampingi:

 

Camping Stogi nr 218

80-656 Gdańsk, Wydmy 9 

Tel. 58 307-39-15  

Camping "Stogi" nr 218 jest czynny od 25 kwietnia do 5 października. Położony jest w lesie sosnowym 350 metrów od plaży.

Camping jest dobrze strzeżony, ogrodzony i oświetlony. W pobliżu campingu znajduje się końcowy przystanek tramwajowy - STOGI PLAŻA - (20 minut jazdy tramwajem nr 8 do centrum Gdańska).

Szczegóły, kontakt i aktualne ceny: https://camping-gdansk.pl/

 

Ośrodek Wypoczynkowy Przy Wydmach

80-656 Gdańsk, Wydmy 6 

Tel. 58 307-30-81, 58 304-20-70, 58 307-30-29

Ośrodek Wypoczynkowy Przy Wydmach Gdańsk-Stogi , to kolejny ośrodek położony w dzielnicy Stogi i oddalony o ok. 6 km od centrum miasta i 300 m od głównego wejścia na deptak przy plaży skąd zaczyna się ścieżka rowerowa, która rozciąga się przez cale Trójmiasto.

Szczegóły, kontakt i aktualne ceny: https://osrodekprzywydmach.pl/

 

PG Camper Park

Gdańsk, Towarowa 40 

Tel. 608-303-079

PG Camper Park to m.in. 36 miejsc postojowych dla samochodów typu camper i przyczep kempingowych, dostęp do prądu, bieżącej wody, prysznicy i toalet (dostępność zależna od terminu)

Szczegóły, kontakt i aktualne ceny: https://csa.pg.edu.pl/camperpark

 

Camping Bursztynowy Las

80-642 Gdańsk, ul. Stogi 1

Tel. 601-888-897

30 przestronnych miejsc dla kamperów i przyczep campingowych. 

Camping spodoba się każdemu, kto szuka spokoju, przestrzeni, bliskości natury, a jednocześnie ceni sobie bliskość pięknej plaży, czy atrakcji miejskich. Dla gości campingu dostępna jest wspólna kuchnia wraz z jadalnią, jak również wygodne sanitariaty. 

Szczegóły, kontakt i aktualne ceny: https://www.bursztynowylas.pl/camping

 

Camping Park45 (Sopot)

81-731 Sopot, ul. Bitwy pod Płowcami 73-79

Tel. 690-273-810

Camping oferuje gościom częściowo zalesiony obszar o powierzchni 3,2 ha, położony nad samym morzem, na którym zorganizowany jest naturalny zielony teren z wyznaczonymi miejscami dla kamperów, przyczep kempingowych oraz namiotów.

Szczegóły, kontakt i aktualne ceny: https://www.park45.pl/

Pamiętajcie także, aby koniecznie przed rezerwacją miejsca i przyjazdem odwiedzić stronę danego kampingu, aby sprawdzić na jakich zasadach działa aktualnie, zwłaszcza w związku z sytuacją pandemiczną.

 

Udanej kamperowej przygody w Gdańsku!