• 1.1 ºC  / 34.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Ahoj! Nadpływa Baltic Sail 2017
Ahoj tam szczury lądowe! Arrrrrr….. najwyższy czas opuścić nudny ląd i zasmakować prawdziwej, morskiej przygody. Lepszej okazji niż Międzynarodowy Zlot Żeglarski Baltic Sail, nie będzie. Statki odwiedzą Gdańsk przez 4 dni: od 29 czerwca do 2 lipca.
A
A
data publikacji: 26 czerwca 2017 r.

Baltic Sail Gdańsk to już 21 lat morskiej tradycji. Od roku 1997 do Gdańska, w pierwszy lipcowy weekend przypływają piękne żaglowce, które nie tylko można zwiedzać, ale wykupić bilet i na ich drewnianych pokładach, pod ich szerokimi żaglami, ruszyć na blisko 4 godzinny rejs po Zatoce Gdańskiej. A do wyboru w tym roku aż 21 jednostek – od małych kutrów, do pięknych żaglowców pełnomorskich takich jak Joanna Saturna, Santa Barbara Anna czy Baltic Beauty. Bilety można kupić w kasach lub on-line kupicie TUTAJ https://balticsail.pl/bilety/

Ze względu na budowę nowej kładki na Ołowiankę większość atrakcji Zlotu będzie się odbywało na parkingu przy Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Wydarzenie zostało podzielone na 4 strefy. Strefę Żaglowców, Strefę Muzyczną, Strefę Edukacyjną i Strefę Aktywności Wodnych. Strefę żaglowców już opisaliśmy, teraz czas bliżej przyjrzeć się strefie Muzycznej. Baltic Sail nie byłoby kompletne bez morskiej muzyki. Tradycyjnie wiec ozdobą Zlotu będzie kolejna edycja festiwalu (już 17-ej!) „Szanty Pod Żurawiem”. Tym razem festiwal będzie miał miejsce na dwóch scenach: dużej na Ołowiance i małej na ul. Długiej. Wystąpię m.in.: Mechanicy Szanty, Majtki Bosmana, Klang, Krzysztof Jurkiel Jurkiewicz i chór Zawisza Czarny. Do zabawy poderwie nas również znany artysta młodego pokolenia MROZU.

Z kolei w strefie edukacyjnej znajdziemy warsztaty muzyczne i plastyczne dla najmłodszych, zajęcia i szkolenia żeglarskie oraz czas z grami planszowymi. Natomiast w strefie aktywności wodnych będzie można wypożyczyć kajak, rower wodny czy żaglówkę.  Będziemy mogli także cieszyć się plażą w środku miasta! Tak jest: zupełni jak nad samym morzem: piasek, leżaki rekreacja i animatorzy.

Uwaga, uwaga! Oczywiście Gdańska Organizacja Turystyczna również będzie obecna podczas zlotu. Nasze stoisko możecie odwiedzić każdego dnia imprezy.

Wszyscy na pokład. Czas rzucać cumy!