• 18.8 ºC  / 65.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Amber Sky kręci się dalej!
Podziwiałeś letnią panoramę Gdańska z Amber Sky? Teraz możesz zrobić to również jesienią, a być może i… zimą!
A
A
data publikacji: 03 listopada 2016 r.

Koło widokowe Amber Sky
-Koło widokowe Amber Sky
Fot. Amber Sky

W czerwcu na gdańskiej Wyspie Spichrzów stanęło pokaźnych rozmiarów koło widokowe Amber Sky. Idąc ulicą Długą, następnie Długim Targiem, widać je już z daleka. Po przekroczeniu Zielonej Bramy znajduje się na wyciągnięcie ręki – wystarczy tylko przejść przez Zielony Most, kilkadziesiąt metrów drewnianego pomostu wokół Wyspy i za ruinami jednego ze spichlerzy docieramy do celu.

W 36 gondolach Amber Sky wznosi pasażerów na wysokość przeszło 50 metrów! Dotychczas było ono jedynie atrakcją letnią, teraz działa również jesienią, a być może kręcić się będzie także… zimą.

Gondole są ogrzewane, dzięki czemu zabawa na Amber Sky w chłodniejsze dni to przyjemność. Jednocześnie korzystać z niego może aż 288 osób, a trzy obroty – czyli jedna przejażdżka, trwa około 15 minut.

Koszt przejażdżki to 25 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy). Warto jednak pamiętać, że na kole można kręcić się z biletem zniżkowym – taki gwarantuje np. Karta Turysty! Wystarczy kupić kartę w autoryzowanym punkcie sprzedaży, wybrać jeden z dostępnych pakietów i korzystać z wielu atrakcji miasta, w tym również z Amber Sky.

Więcej informacji na temat Karty Turysty można znaleźć tutaj.