European Best Destination
  • -1 ºC / 30.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Amelia zachwycona Gdańskiem!
Pewnie zastanawiacie się kim jest tytułowa Amelia? W zasadzie pytanie powinno brzmieć, nie „kim”, a „czym”. Jest to bowiem jedna z najpopularniejszych gazet szwedzkich, tworzonych głównie z myślą o kobietach.
A
A
data publikacji: 24 sierpnia 2016 r.

Redaktorzy Amelii mieli okazję odwiedzić Gdańsk. Efekt? Nasze miasto znalazło się w gronie pięciu  gorąco polecanych destynacji turystycznych, w towarzystwie takich znanych metropolii jak Lizbona czy Dubrownik. A to tylko jeden z przykładów popularności naszego miasta!

Artykuł o Gdańsku
Artykuł o Gdańsku
Fot. Amelia

Pod koniec czerwca wizytę złożył nam niemiecki dziennikarz i fotograf Armin Habermann. Jak się okazało, ten niezwykle sympatyczny i skromny człowiek zbierał materiały podczas podróży kamperem wokół Morza Bałtyckiego. Następnie użył ich przy tworzeniu specjalnego katalogu dla ADAC – niemieckiego stowarzyszenia motoryzacyjnego, które zrzesza, bagatela, 17 milionów członków i ustępuje wielkością jedynie amerykańskiemu odpowiednikowi.

Armin Habermann
Armin Habermann
Fot. GOT

Z kolei w połowie sierpnia do Gdańska przyjechał Claude Hervé-Bazin. Claude podróżował po całej Polsce, aby zgromadzić materiały do kolejnego wydania jednego z popularnych wydawnictw turystycznych we Francji - Guides du Routard. Trzeba przyznać, że nigdy jeszcze nie spotkaliśmy się z kimś, kto był tak doskonale przygotowany do rozmowy (znał różnice między Starym a Głównym miastem w Gdańsku i był świadom, że u nas nie ma Starówki! Jesteśmy pod wrażeniem).

Claude Hervé-Bazin
Claude Hervé-Bazin
Fot. GOT

Oprócz dziennikarzy często odwiedzają nas także bloggerzy. W lipcu przyjechał do nas „Social Traveler”, Bjorn Troch, który świetnie bawił się wykonując szereg ciekawych zadań w Gdańsku i zamieszczając relację na swoich profilach społecznościowych i blogu. Więcej o tej wizycie przeczytacie tutaj: https://visitgdansk.com/aktualnosci/5-dni-5-zadan-1-czlowiek-Bjorn-Troch-poznaje-Gdansk,a,3481

Kolejne odwiedziny - 15 sierpnia były u nas dziewczyny z Holenderskiego miasta Groningen - Anneloes & Janet, prowadzące ciekawego bloga notsostuffy.nl  I, co w sumie nie jest takie dziwne, były zachwycone naszym miastem (wygląda na to, że  Gdańska Organizacja Turystyczna to najbardziej satysfakcjonująca praca pod słońcem!).

Gdańsk oczami blogerek
Gdańsk oczami blogerek
Fot. Notsostuffy.nl

Mieliśmy także gości z Danii, Czech, Słowacji czy Rosji a tymczasem zbliża się jesień – tradycyjny czas licznych odwiedzin blogerów i dziennikarzy. Słowem, o Gdańsku ciągle jest głośno!