• 11.2 ºC  / 52.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Amelia zachwycona Gdańskiem!
Pewnie zastanawiacie się kim jest tytułowa Amelia? W zasadzie pytanie powinno brzmieć, nie „kim”, a „czym”. Jest to bowiem jedna z najpopularniejszych gazet szwedzkich, tworzonych głównie z myślą o kobietach.
A
A
data publikacji: 24 sierpnia 2016 r.

Redaktorzy Amelii mieli okazję odwiedzić Gdańsk. Efekt? Nasze miasto znalazło się w gronie pięciu  gorąco polecanych destynacji turystycznych, w towarzystwie takich znanych metropolii jak Lizbona czy Dubrownik. A to tylko jeden z przykładów popularności naszego miasta!

Artykuł o Gdańsku
-Artykuł o Gdańsku
Fot. Amelia

Pod koniec czerwca wizytę złożył nam niemiecki dziennikarz i fotograf Armin Habermann. Jak się okazało, ten niezwykle sympatyczny i skromny człowiek zbierał materiały podczas podróży kamperem wokół Morza Bałtyckiego. Następnie użył ich przy tworzeniu specjalnego katalogu dla ADAC – niemieckiego stowarzyszenia motoryzacyjnego, które zrzesza, bagatela, 17 milionów członków i ustępuje wielkością jedynie amerykańskiemu odpowiednikowi.

Armin Habermann
-Armin Habermann
Fot. GOT

Z kolei w połowie sierpnia do Gdańska przyjechał Claude Hervé-Bazin. Claude podróżował po całej Polsce, aby zgromadzić materiały do kolejnego wydania jednego z popularnych wydawnictw turystycznych we Francji - Guides du Routard. Trzeba przyznać, że nigdy jeszcze nie spotkaliśmy się z kimś, kto był tak doskonale przygotowany do rozmowy (znał różnice między Starym a Głównym miastem w Gdańsku i był świadom, że u nas nie ma Starówki! Jesteśmy pod wrażeniem).

Claude Hervé-Bazin
-Claude Hervé-Bazin
Fot. GOT

Oprócz dziennikarzy często odwiedzają nas także bloggerzy. W lipcu przyjechał do nas „Social Traveler”, Bjorn Troch, który świetnie bawił się wykonując szereg ciekawych zadań w Gdańsku i zamieszczając relację na swoich profilach społecznościowych i blogu. Więcej o tej wizycie przeczytacie tutaj: https://visitgdansk.com/aktualnosci/5-dni-5-zadan-1-czlowiek-Bjorn-Troch-poznaje-Gdansk,a,3481

Kolejne odwiedziny - 15 sierpnia były u nas dziewczyny z Holenderskiego miasta Groningen - Anneloes & Janet, prowadzące ciekawego bloga notsostuffy.nl  I, co w sumie nie jest takie dziwne, były zachwycone naszym miastem (wygląda na to, że  Gdańska Organizacja Turystyczna to najbardziej satysfakcjonująca praca pod słońcem!).

Gdańsk oczami blogerek
-Gdańsk oczami blogerek
Fot. Notsostuffy.nl

Mieliśmy także gości z Danii, Czech, Słowacji czy Rosji a tymczasem zbliża się jesień – tradycyjny czas licznych odwiedzin blogerów i dziennikarzy. Słowem, o Gdańsku ciągle jest głośno!