• 13.2 ºC  / 55.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Baltic Sail po raz 23!
Zlot Baltic Sail Gdańsk to największa międzynarodowa impreza żeglarska Gdańska, odbywająca się już od 1997 roku. 23. edycja zlotu rozpocznie się 5 lipca i potrwa do 8 lipca.
A
A
Data modyfikacji: 08 lipca 2019 r.
 
Fot. Grzegorz Mehring / gdansk.pl

 

Podczas czterech festiwalowych dni będzie można przeżyć wspaniałą żeglarską przygodę, która przybliży nam morskie tradycje Gdańska i całej Hanzy. Część lądowa Baltic Sail odbędzie się na Wyspie Ołowianka. W tym roku tradycyjnie w zlocie udział weźmie kilkanaście jednostek z kilka krajów Europy – najbardziej majestatyczne i największe z nich to Loth Lorien (48 metrów długości), Minerva (ponad 50 metrów), stały bywalec czyli Baltic Beauty ze Szwecji oraz rosyjski Yunyi Baltiets (50 m).  Zlotowi tradycyjnie towarzyszyć będzie wielkie żeglarskie święto z miasteczkiem gdzie odbędą się koncerty szantowe i gdzie znajdziemy strefę gastronomiczną.

Pamiętajmy, że podczas Baltic Sail nie tylko podziwiamy żaglowce, ale także możemy wykupić bilet i popłynąć na ok. 3 godzinny rejs pod żaglami po Zatoce Gdańskiej. Statki wyruszają z pobliża Targu Rybnego, a ceny biletów rozpoczynają się już od niespełna 46 PLN (z Gdańską Kartą Mieszkańca).

Wspomniane bilety można już nabywać on-line na stronie https://billet.pl/

Baltic Sail Szczegóły imprezy