• 19.0 ºC  / 66.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Baw się razem z Wodną Fiestą w Gdańsku i na Pomorzu w weekend 18 i 19 czerwca
Wodna Fiesta to mnóstwo rozrywki – nad, pod i na wodzie – dla dzieci, młodzieży, singli całych rodzin oraz seniorów. To najlepsza okazja, by zakochać się w kajakach, żeglarstwie, windsurfingu, kitesurfingu, motorówkach lub skuterach, wioślarstwie, nurkowaniu i spotkać się ze znanymi sportowcami!
A
A
data publikacji: 13 czerwca 2016 r.

- Chcemy umożliwić każdej osobie bez względu na wiek i płeć poznanie Gdańska, Trójmiasta i Pomorza od strony WODY – przekonuje organizator Artur Łodygowski z firmy Point PR. Wodna fiesta odbywać się będzie w Gdańsku i w miejscach związanych z wodą na terenie Pomorza w weekend 18-19 czerwca. Większość atrakcji dostępna będzie bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę.

- Często zapominamy, że woda jest ważnym elementem krajobrazu Pomorza. Dzięki Wodnej Fieście chcemy przypomnieć o niej mieszkańcom Gdańska – mówi Dorota Dajkowska koordynatorka akcji.  Chcemy, przywrócić rzekę, jeziora i morze mieszkańcom. Przypomnieć gdańszczanom o ich korzeniach, a jednocześnie pokazać, że o wodę należy dbać. Dlatego będziemy  bawić się ale i edukować – podkreśla.

Centralnym miejscem obchodów WODNEJ FIESTY 2016 będzie Marina Żabi Kruk (MOSiR Gdańsk). W tym miejscu 18 czerwca (sobota) w godz. 10.00-18.00 odbywać się będzie impreza dla mieszkańców Gdańska i turystów W programie znajdują się m.in. bezpłatne rejsy, start programu „Aktywuj się na kajaku w Gdańsku”, zwiedzanie Gdańsk z przewodnikiem kajakami, animacje na wodzie, bezpłatne warsztaty, wydarzenia kulturalne i sportowe oraz ekologiczne.

- Będziemy zachęcać gdańszczan oraz turystów do korzystania z nowych możliwości nie tylko wypoczynku na wodzie, ale również zwiedzania naszego miasta z mniej znanej, aczkolwiek niezwykle ciekawej perspektywy. Włączamy się w ciekawe inicjatywy, tj. Wodna Fiesta, która będzie okazywała nieznane dotąd sposoby aktywnego stylu życia, szeroko związanego z wodą – zachęca Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR w Gdańsku.

Na terenie mariny akcje prowadzić będą także Fundacja Gdańska oraz Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku. Na stoiskach Fundacji na najmłodszych uczestników Wodnej Fiesty czekać będą atrakcje odbywające się w ramach Programu Edukacji Morskiej. Starsi będą mogli wziąć udział w konkursach, w których nagrodą będą zaproszenia na rejsy żaglowcami Baltic Sail 2016. Odbywający się w dniach 30 czerwca – 3 lipca zlot Baltic Sail Gdańsk to największa międzynarodowa impreza żeglarska Gdańska.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku pokaże jak zadbać o czyste wody i środowisko, chętni będą mogli wziąć udział w sprzątaniu Motławy, a za zebrane śmieci otrzymają „Order Czyste Miasto Gdańsk”. Na najmłodszych czekać będzie bezpłatna wata cukrowa za każde szklane opakowanie. Na stoisku ekologicznym prowadzone będą warsztaty komiksowe, powstanie śmieciowa kolorowanka o segregacji szkła oraz konkursy z nagrodami dla każdego dziecka.

Cały weekend (18-19 czerwca) w Górkach Zachodnich na terenie Hotelu Galion czekają bezpłatne rowery, kajaki, boisko plażowe, a nawet  kije do Nordic Walking. Za to w Narodowym Centrum Żeglarstwa w te dni będzie można przycumować za darmo.

Trójmiejscy urzędnicy będą walczyć w Turnieju siatkówki plażowej o Puchar Miasta Gdańska.  Turniej odbędzie się 18 czerwca w godz. 10.00-18.00 na PGE Stadionie Letnim w Gdańsku Brzeźnie. Atrakcje kibicom i zawodnikom zapewni firma Trefl SA.

To nie wszystko. W dniach 18-19 czerwca na chętnych czeka bowiem 12 obiektów Pętli Żuławskiej, gdzie można będzie wypożyczyć rower za symboliczne 1 zł, by zwiedzić okolicę. Na zakończenie wycieczki upiec kiełbaski na przygotowanych grillach. W Wodnej Fieście udział brać będą następujące porty i przystanie Pętli Żuławskiej: Przystań Żeglarska Błotnik, Przystań Rybina, Przystań Żeglarska Osłonka, Port jachtowy Kąty Rybackie, Port jachtowy Krynica Morska, Port jachtowy Tolkmicko, Przystań żeglarska Stara Pasłęka, Przystań żeglarska Braniewo, Port jachtowy Elbląg, Przystań żeglarska „Park Północny” Malbork, Nabrzeże Zamkowe Malbork, Przystań żeglarska Biała Góra.

Pełen opis atrakcji znajduje się na stronie www.wodnafiesta.pl i na facebook/wodnafiesta

Partnerem głównym akcji jest Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku i Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku oraz Czyste Miasto Gdańsk.

Organizatorami wydarzeń są Fundacja Gdańska, Program Edukacji Morskiej, Pętla Żuławska, Hotel Galion, PGE Stadion Letni, Stowarzyszenie Trefl Pomorze, Lotos Trefl Gdańsk, Rewa Surf, Marina Point, Polatane, LyteBoat, Sopot34.

Wodna Fiesta odbędzie się pod patronatem honorowym Polskiego Związku Żeglarskiego, Pomorskiego Związku Żeglarskiego, Narodowego Centrum Żeglarstwa, Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Gdańskiej Organizacji Turystycznej, Gdynia Sport, Dziennika Bałtyckiego i Radia Gdańsk.

Organizatorem Wodnej Fiesty jest Agencja Point PR, a koordynatorem akcji firma Prowave z Gdańska.