• 17.9 ºC  / 64.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Benefis Tomasza Wałdocha
10 sierpnia 2019 roku o godz. 17.00 na Stadionie Miejskim w Gdańsku przy ul. Traugutta 29 odbędzie się wyjątkowe wydarzenie piłkarskie. Pomorski Związek Piłki Nożnej, kontynuując kilkuletnią tradycję, organizuje benefis kolejnej wybitnej postaci wywodzącej się z Wybrzeża.
A
A
Data modyfikacji: 30 lipca 2019 r.
Tomasz Wałdoch

 

Tym razem bohaterem wydarzenia będzie Tomasz Wałdoch, który swoją przygodę z piłką rozpoczął w klubie Stoczniowiec Gdańsk. Pochodzący z Gdańska były piłkarz i obecny trener 74 razy występował z orzełkiem na piersi. Zdobył srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie, występował na Mistrzostwach Świata w Korei Południowej i Japonii. Należy do elitarnego Klubu Wybitnego Reprezentanta. Karierę klubową zakończył w FC Schalke 04. I to właśnie oldboje FC Schalke 04 z Olafem Thon będą naszymi gośćmi na benefisie. Podejmie ich drużyna Przyjaciół Tomka Wałdocha, w skład której wejdą tak znane i lubiane postaci polskiej piłki jak Jerzy Dudek, Jerzy Brzęczek, Marek Koźmiński czy Jacek Krzynówek. Obecność zapowiedzieli również bracia Marcin i Michał Żewłakow. Drużynę przyjaciół Tomka poprowadzi trener Bogusław Kaczmarek.

Stadion przy Traugutta 29 po raz kolejny stanie się miejscem spotkania legend polskiej piłki, a mecz pomiędzy Przyjaciółmi Tomka Wałdocha i FC Schalke 04 będzie wspaniałym akcentem spinającym karierę tego piłkarza.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Gwarantujemy świetną zabawę oraz możliwość spotkania ze swoimi idolami. Główny mecz poprzedzony zostanie rozgrywkami najmłodszych piłkarzy reprezentujących Akademie Młodych Orłów PZPN z Gdańska i Tczewa.

Benefis Tomka Wałdocha jest czwartym tego typu wydarzeniem organizowanym przez Pomorski Związek Piłki Nożnej przy wsparciu firmy Max Bögl. W 2016 r. uhonorowaliśmy w ten sposób karierę Bogusława "Boba" Kaczmarka, w 2017 r. Wojciecha Łazarka, zaś w 2018 r. Lecha Kulwickiego. Mamy nadzieję, że te uroczystości na stałe zagoszczą w naszym kalendarzu, a bohaterami następnych benefisów będą kolejne wybitne postaci związane z pomorską piłką nożną.