• 16.1 ºC  / 61.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Bezpieczni na 5 przy Stadionie Energa Gdańsk!
W weekend 22 i 23 sierpnia gdański stadion organizuje festyn poświęcony zdrowiu i bezpieczeństwu. W programie znalazły się m.in. eko-warsztaty, profesjonalne pokazy ratownictwa, a także animacje i konkursy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
A
A
Data modyfikacji: 17 sierpnia 2020 r.

Bezpieczni na 5 to kolejna odsłona cyklicznej Weekendowej Strefy Aktywności. W każdą sobotę i niedzielę wakacji na osoby odwiedzające Stadion Energa Gdańsk od 11:00 do 17:00 czekają liczne atrakcje. Ze stałych punktów programu wymienić można m.in. gry, konkursy oraz dmuchańce.

Weekend 22 i 23 sierpnia będzie poświęcony tematyce zdrowia i bezpieczeństwa dzieci. Jego partnerem strategicznym jest InvestGDA. W akcję zaangażowały się m.in. Urząd Miejski w Gdańsku, Komenda Miejska Policji w Gdańsku, Straż Miejska, Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej,  Polski Związek Motorowy oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku.

W bogatym, dwudniowym programie znalazły się m.in. profesjonalne pokazy ratownictwa drogowego (ewakuacja z pojazdu, detonacja poduszek powietrznych, itp.)  oraz nauka udzielania pierwszej pomocy (w tym pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej). Organizatorzy dużo uwagi poświęcili też bezpieczeństwu dziecka
na drodze. Przygotowano symulację drogi do szkoły, połączoną z instruktażem zasad korzystania z komunikacji miejskiej. W godz. 13:00 – 15:00 odbędą się spotkania prowadzone przez fundację I See You dotyczące wizerunku osoby z niepełnosprawnościami oraz dostępności obiektów przestrzeni publicznej dla tych osób. Dodatkowo zapraszamy na eko-warsztaty z recyklingu. Na małych fanów motoryzacji czeka prezentacja samochodu rajdowego oraz radiowóz Straży Miejskiej.   Pełny program wydarzenia wraz z informacjami o parkingu można znaleźć na stronie www.stadionenerga.pl.

W ramach festynu warto odwiedzić też stadionową Fun Arenę, czyli największy park rozrywki na Pomorzu. Na ponad 9 tys. m2 przestrzeni znajduje się m.in. skatepark, escaperooms, bajeczny plac zabaw dla dzieci, świetnie zaaranżowana przestrzeń do pojedynku na laserowy paintball lub łuki, a także Movement Arena, gdzie można uprawiać m.in. parkour, kalistenikę czy taniec. Na zewnątrz czekają bungiee oraz gokarty, w tym tandemowe, na których można jeździć z dziećmi. Fun Arena jest czynna codziennie do 21:00 (plac zabaw do 20:00). W jej ofercie możemy też znaleźć zwiedzanie bursztynowego Stadionu z przewodnikiem oraz wejście na wyjątkowy punkt widokowy, który znajduje się 30 metrów nad murawą. Te atrakcje są czynna do 18:00. Wszystkie punkty parku rozrywki wdrożyły nowe zasady bezpieczeństwa związane z Covid-19.

Weekendowa Strefa Aktywności jest częścią akcji #CzasNaGdańsk i została objęta patronatem honorowym Prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz.

stadion plakat 2