• 1.1 ºC  / 34.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
„Bursztyn” – /z niem. Bernstein - kamień, który się pali/
Ma miliony lat i wiele odcieni, lecz najbardziej kojarzony jest z nieco przezroczystą, pomarańczową barwą. Choć można go znaleźć niemal na każdej plaży w Gdańsku i na całym Pomorzu, to znalezienie dużego okazu jest niezwykle trudne. Taki jest bursztyn – największy skarb Gdańska.
A
A
data publikacji: 22 marca 2017 r.

Dzisiejszy dzień to doskonała okazja do wspomnienia o bursztynie i zobaczenia na własne oczy najpiękniejszych okazów i biżuterii. Dziś bowiem w Gdańsku – światowej stolicy bursztynu - startuje jedna z największym imprez bursztynniczych w Polsce i Europie – targi Amberif, które potrwają do soboty, 25 marca. Organizatorzy spodziewają się ponad 7 tys. gości z całego świata! Swoją ofertę pokaże ponad 470 wystawców z 18 krajów, w tym zarówno małe pracownie, jak i duże firmy jubilerskie: producenci złotej i srebrnej biżuterii z bursztynem, kolorowymi kamieniami i diamentami. Dodatkowo, już po raz 21. oficjalnie ogłoszony zostanie werdykt prestiżowego Międzynarodowego Konkursu na Projekt Biżuterii z Bursztynem Amberif Design Award.


Tradycyjnie podczas targów AMBERIF będzie miała miejsce premiera wyjątkowego albumu autorstwa prof. Sławomira Fijałkowskiego Trend Book 2017+, systematyzującego aktualne trendy w biżuterii i wzornictwie.

 
Targi zakończy Gala Bursztynu i Mody AMBER LOOK trends & styles. W piątkowy wieczór w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim publiczność obejrzy jedenaście kolekcji, przygotowanych przez polskich projektantów ubrań we współpracy z twórcami biżuterii z bursztynem. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest ceniony polski projektant mody - Michał Starost. Galę poprowadzi Conrado Moreno.


Szczegóły: http://amberif.amberexpo.pl/