• 12.5 ºC  / 54.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Bursztynowe rekordy!
Już 28 czerwca, w Światowy Dzień Bursztynu, odbędzie się nie lada wydarzenie – ważenie największej, 68 kilogramowej bryły bursztynu na świecie. Weź udział w konkursie i bądź świadkiem wpisania bryły do Księgi Rekordów Guinnessa!
A
A
Data modyfikacji: 21 czerwca 2022 r.
bryła bursztynu

 

28 czerwca, w Światowy Dzień Bursztynu, w Muzeum Bursztynu w gdańskim Wielkim Młynie, odbędzie się oficjalne ważenie najcięższej bryły bursztynu na świecie. Ten eksponat wygląda jak meteoryt z Marsa! Przybył do nas jednak nie z innej planety, ale z położonej po drugiej stronie globu Sumatry.

By wziąć udział w wydarzeniu wystarczy, że prześlesz kilkuzdaniową odpowiedź na pytanie: „Skąd wziął się gdański bursztyn?” Najbardziej kreatywne i kulturalne, wywołujące uśmiech jury odpowiedzi, zostaną nagrodzone ekskluzywną wejściówką na oficjalną próbę ustanowienia Rekordu Guinnessa.

Jedną z 68 wejściówek możesz otrzymać wysyłając maila do środy, 22 czerwca 2022 r., na adres bijemyrekordy@muzeumgdansk.pl

Laureaci konkursu o zaproszeniu na wydarzenie zostaną poinformowani mailowo.

Konkurs adresowany jest do słuchaczy Radia ESKA, czytelników portalu gdansk.pl oraz sympatyków Muzeum Bursztynu na mediach społecznościowych.

Ważenie i ustanowienie rekordu odbędzie się we wtorek, 28 czerwca 2022 r., o godzinie 9.00 w siedzibie muzeum w Wielkim Młynie w Gdańsku przy ul. Wielkie Młyny 16.