• 18.8 ºC  / 65.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Bursztynowe święto – 25 Targi AMBERIF
Ma miliony lat i wiele odcieni, lecz najbardziej kojarzony jest z nieco przezroczystą, pomarańczową barwą. Choć można go znaleźć niemal na każdej plaży w Gdańsku, to duże i piękne okazy są bardzo rzadkie. Na szczęście, na jubileuszowych, 25 Międzynarodowych Targach Amberif, będzie można podziwiać bursztyn w niemal każdej formie, kształcie, kolorze i wielkości!
A
A
data publikacji: 20 marca 2018 r.


Największe Targi Bursztynu w Polsce ruszają w tym roku w pierwszy dzień wiosny – 21 marca i potrwają 4 dni. Miejscem wydarzenia jest tradycyjnie Centrum Konferencyjno – Wystawiennicze AmberExpo. Przyznacie sami, że trudno o lepszą nazwę miejsca dla tych targów!

AMBERIF 2018 zgromadzi ponad 470 wystawców z 14 krajów: Austrii, Belgii, Chorwacji, Danii, Francji, Indii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoch, USA i Polski. Swoją ofertę przedstawią zarówno małe pracownie, jak i duże firmy jubilerskie: producenci złotej i srebrnej biżuterii z bursztynem, a także z kamieniami kolorowymi i diamentami, importerzy zegarków, złotej i srebrnej biżuterii, producenci i importerzy maszyn, narzędzi oraz technologii złotniczych.

Amberif 2017
-Amberif 2017
Fot. Amberif

Targom towarzyszą prestiżowe konkursy z cennymi nagrodami, pokazy mody, gale, a także sympozja i wykłady.

Szczegóły wydarzenia znajdują się TUTAJ

 

Ciekawostka o bursztynie

Czy wiedzieliście, że bursztyn ma swój światowy dzień? Obchodzony jest 28 czerwca.