Święto Wolności i Solidarności
  • 2.8 ºC  / 37.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Czas na EKO- piknik!
A
A
data publikacji: 07 lipca 2016 r.

Kiedy ostatnio byliście na pikniku? Dawno? Świetnie się składa, bo w sobotę, 9 lipca na Targu Węglowym odbędą się aż dwa! Jeden o tematyce ekologicznej , a drugi gastronomicznej! Wstęp wolny!

W godzinach 14:00-19:00 odbędzie się Piknik Ekologiczny, natomiast o dwie godziny dłużej potrwa Gastro Piknik.


Jestem z Gdańska jestem eko/ Eko-Piknik
-Jestem z Gdańska jestem eko/ Eko-Piknik
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna


Eko-edukacja i zabawa

W ramach pikniku ekologicznego zaplanowano całą moc atrakcji. Począwszy od gry edukacyjnej przygotowanej przez GIWK, przez konkursy dotyczące segregacji śmieci na stoiskach ZDiZ i Zakładu Utylizacyjnego, po możliwość zwiedzania pojazdów ZKM: zabytkowego „ogórka” i nowoczesnego Mercedesa Conecto. Nie zabraknie także ekologicznego patrolu Straży Miejskiej i … śmieciarki! Gry i zabawy przewidziało także Centrum Hewelianum.

Przyjadą foodtrucki

Jednym ze współorganizatorów sobotniego Gastro Pikniku jest Everytap ( www.everytap.com ), patronuje strefie food trucków, zapewnia strefę chillout oraz konkursy, w których do zdobycia będą foodtruckowe przysmaki. Warto pobrać aplikację, by już teraz skorzystać z wielu zniżek w swojej okolicy i odkrywać nowe miejsca! Dodatkowo na dużym ekranie będzie można obejrzeć filmy o tematyce kulinarnej.

Ostatki piłkarskich emocji

Wprawdzie Biało-Czerwoni pożegnali się już z Euro 2016, ale emocje piłkarskie wciąż trwają. Teraz mogą być jeszcze większe, gdyż Gdańska Organizacja Turystyczna zaplanowała konkurs gry w piłkarzyki. Warto wziąć w nim udział, ponieważ nagrodą główną są 2 bilety na koncert Avicii! Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy zebrać 2-osobową drużynę i nadać jej nazwę. Następnie należy zapisać się na stoisku GOT w godzinach 14.00 - 16.00. Uwaga! Trzeba się spieszyć, gdyż udział weźmie pierwszych 8 zapisanych drużyn. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 16.00.