• 10.0 ºC  / 50.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Czas na wielką przygodę – najnowsza gra Gdańskiej Organizacji Turystycznej!
Z wielką przyjemnością informujemy, że już w sobotę 29 lipca do użytku mieszkańców i turystów oddamy najnowszą atrakcję Gdańskiej Organizacji Turystycznej – grę „Śladami Plentego. Gmerk ukryty w Ratuszu”. Chwytajcie więc za smartfony i udajcie się do ratusza Głównego Miasta – wspaniała przygoda czeka!
A
A
Data modyfikacji: 07 listopada 2018 r.

Śladami Plentego. Gmerk ukrytyw ratuszu
-Śladami Plentego. Gmerk ukrytyw ratuszu
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Uzbrojeni jedynie w telefony oraz umiejętności logicznego myślenia,  staniecie przed sporym wyzwaniem. Trzeba będzie odnaleźć cenny, francuski zegar, który zaginął po II Wojnie Światowej. Nie będzie to zadanie łatwe, bo świadkowie i postacie z jakimi porozmawiamy, nie zawsze mają szczere intencje. Zadania nie ułatwi nam też podejrzliwa Milicja.

Tak jest – Milicja! Fabuła gry jest bowiem osadzona w roku 1970.

Nie mogąc odzyskać zegara, szefostwo Muzeum wynajęło do tego zadania znanego poszukiwacza skarbów – Ludwika Plentego aby rozwiązał tę zagadkę. Ten jednak po kilku dniach znika w tajemniczych okolicznościach. Czyżby znalazł zegar i zatrzymał go tylko dla siebie? A może chętnych na skarb było znacznie więcej?  Wreszcie, gdzie może znajdować się obecnie cenny artefakt?

Na te i inne pytania będziesz musiał odpowiedzieć Ty drogi graczu.

Czy przyjmiesz zaproszenie?

Rozwiąż zagadkę i zdobądź gdański skarb!
-Rozwiąż zagadkę i zdobądź gdański skarb!
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Dowiedz się więcej tutaj.

Powodzenia!

Gra Questy VistitGdansk realizowana jest w ramach projektu unijnego: "Przywracanie blasku Drodze Królewskiej w Gdańsku - rewitalizacja Ratusza Głównego Miasta i Dworu Artusa" dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Projekt dofinansowany
-Projekt dofinansowany
Fot. .