• 12.5 ºC  / 54.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Czas na Wielką Szamę!
Jak co roku otwieramy sezon food trucków w Gdańsku. Zapraszamy na Wielką Szamę w Gdańsku 30-31 marca w Galerii Metropolia. W sobotę smakujemy i bawimy się od godz. 12 do 21, w niedzielę od 12 do 20. Wstęp bezpłatny.
A
A
Data modyfikacji: 26 lutego 2019 r.
Wielka Szama Gdansk
Wielka Szama Gdańsk


Dużo kultowych food trucków, dużo pysznych potraw i dużo dobrej zabawy! Wielka Szama w Gdańsku, czyli trzynasta edycja Festiwalu Smaków Food Trucków zapowiada się w tym roku rekordowo. Bo skoro trzynasta to musi być wyjątkowa!

Zima ma swoje uroki… na przykład taki, że powoli się kończy! Brakowało Wam dobrego jedzenia pod chmurką? Już w ostatni weekend marca szykuje się zlot food trucków: Wielka Szama w Gdańsku. Na parkingu Galerii Metropolia zaparkują mobilne restauracje serwujące pyszności z całego świata.

Wielka Szama to już trzynasta edycja Festiwalu Smaków Food Trucków, który wypracował sobie stałe miejsce na kulinarnej mapie Pomorza i co roku gromadzi tłumy gości szukających nowych i klasycznych smaków.

Tym razem smakujemy i bawimy się pod hasłem Wielka Szama. Słowo „wielka” nie jest tu absolutnie przesadzone. W ramach Wielkiej Szamy spodziewamy się około 80 food trucków. Będą najlepsze i najsmaczniejsze mobilne jadłodajnie z całej Polski. Ta liczba mówi sama za siebie – nawet najbardziej wybredni smakosze znajdą tu coś dla siebie.

Wielka Szama to wysmakowana podróż przez kuchnie z całego świata. Wielbiciele food trucków będą mogli posmakować egzotycznej kuchni azjatyckiej, bliskowschodniej, meksykańskiej, będą specjały z Holandii, Belgii, Francji i Ameryki.

Na Wielkiej Szamie nie może zabraknąć klasyki street foodu: frytek, zapiekanek, hot-dogów czy dobrze wysmażonych burgerów. Na koneserów czekają także takie dania, jak: pastrami, pierożki na parze, holenderski kapsalon, węgierskie langosze, burrito, pad thai, bao, krewetki i dużo więcej.

Będzie się jadło i będzie się działo! Wielka Szama to dużo dobrego jedzenia i równie dużo dobrej zabawy. Atrakcji nie zabraknie dla młodszych i starszych.

Goście Festiwalu będą mogli spróbować swoich sił w zawodach kulinarnych. Będą gry terenowe, a także wielka loteria z fantastycznymi nagrodami. Dla dzieci przygotowaliśmy specjalną strefę gier i zabaw z animatorem. Spragnieni relaksu po jedzeniu i zabawie będą mogli odprężyć się przy muzyce w strefie chill-outu.

Wisienką na torcie Wielkiej Szamy będzie specjalny gość, którego poznacie już wkrótce.

Głodni informacji? Zapraszamy na stronę wydarzenia


 

Partnerzy:

Galeria Metropolia

Browar Amber


Partnerzy medialni:

trojmiasto.pl

Radio Gdańsk

Magazyn Together

VisitGdańsk

Trójmiasto – wydarzysie.pl

Pitu Pitu


Partnerzy kulinarni:

Dusiowa Kuchnia

KAKU Fashion&Cook