Święto Wolności i Solidarności
  • 4.0 ºC  / 39.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Czas ruszyć w rejsy – Baltic Sail Gdańsk już po raz XX!
W najbliższy czwartek, 30 czerwca rozpoczyna się kolejna edycja jednej z najważniejszych imprez żeglarskich w kraju – Międzynarodowy Zlot Żaglowców Baltic Sail Gdańsk. W tym roku wydarzenie obchodzi okrągły, dwudziesty jubileusz i z tej okazji odwiedzi nas rekordowa liczba jednostek - aż 27 żaglowców!
A
A
data publikacji: 28 czerwca 2016 r.

XX edycja Zlotu musiała być wyjątkowa i taka właśnie jest. Elementy programu doskonale znane i chwalone zostały uzupełnione przez zupełnie nowe, ciekawe atrakcje. Stali bywalcy Zlotu z pewnością ucieszą się z wiadomości, że nie zmieniono głównej formuły zlotu – cały czas można nabywać bilety na rejsy żaglowcami po Zatoce Gdańskiej (około 3 godzinne). Żeglować będzie można na 17, spośród 27 jednostek.

Zachęcamy do zakupu poprzez stronę http://www.balticsail.pl/kup-bilet/

Jeśli Baltic Sail to oczywiście także Szanty pod Żurawiem”. XVII edycja Festiwalu Szantowego z pewnością wzorem minionych lat zgromadzi szeroką publiczność, która będzie miała okazję wysłuchać muzyki ludzi morza w wykonaniu najlepszych zespołów szantowych. To wydarzenie, tradycyjnie w piątek i sobotę.

Także na Targu Rybnym, przez cały czas trwania zlotu będzie funkcjonowała specjalna strefa edukacyjna. Będziemy tam mogli uzyskać informacje dotyczące żeglowania wprost od starych wilków morskich. Dodatkowo, konkursy z nagrodami, warsztaty i spotkania – nie tylko dla najmłodszych! Również Gdańska Organizacja Turystyczna będzie posiadała  swoje stoisko, do którego oczywiście serdecznie zapraszamy. Każdy kto nas odwiedzi bedzie mógł wziąć udziałw konkursach. Warto, bo przygotowaliśmy naprawdę ciekawe nagrody - w tym bilety na koncert Avicii! Dodajmy, że Avicii to jedna z największych gwiazd muzyki klubowej ostatnich lat. Szwedzki artysta zaprezentuje się w ramach wydarzenia Music Power Explosion. A wszystko na gigantycznej scenie, w rytm wielkich przebojów z towarzyszeniem imponujących wizualizacji i gry świateł. Koncert na Stadionie Energa Gdańsk już 15 lipca.

Podczas Baltic Sail nie zabraknie także wspaniałych inscenizacji historycznych w tym bitwy żaglowców, która odbędzie się na wodach Motławy w sobotę 2 lipca o godz. 22.00. Tym razem będzie jej towarzyszył widowiskowy pokaz sztucznych ogni. Wszystko zwieńczy piękna parada żaglowców, które przedefilują przed mieszkańcami i turystami w niedzielę, w samo południe.

Słowem – warto przyjść na Baltic Sail i przeżyć żeglarską przygodę.

Zapraszamy. Ahoj!

Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://www.balticsail.pl/program/

O Baltic Sail

Baltic Sail to międzynarodowe porozumienie podpisane przez miasta regionu Morza Bałtyckiego zainicjowane przez niemiecki port Rostok w 1991 roku. Celem jego pomysłodawców było i jest promowanie morskiego dziedzictwa europejskiego regionu Morza Bałtyckiego oraz wspieranie tradycyjnej żeglugi bałtyckiej od portu do portu.

Obecnie do Baltic Sail należą: Kłajpeda, Gdańsk, Rostock, Karlskrona, Halmstad, Sassnitz
i Świnoujście. W tym roku po raz kolejny w portach zrzeszonych w Baltic Sail odbędą się żeglarskie święta, przybliżające ich mieszkańcom i turystom, tradycje marinistyczne regionu Morza Bałtyckiego.

Zlot Baltic Sail Gdańsk to największa międzynarodowa impreza żeglarska Gdańska. Gościem honorowym i komandorem zlotu od 2009 roku jest Mistrz Olimpijski Mateusz Kusznierewicz, który otrzymał z rąk Prezydenta Pawła Adamowicza tytuł Ambasadora Miasta Gdańska do spraw Morskich. Znakomity polski żeglarz przyjął zaproszenie władz miasta do objęcia funkcji komandora także w kolejnych latach.