• 13.6 ºC  / 56.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
„Czas zmian”. Spacery historyczne.
Morska Fundacja Historyczna serdecznie zaprasza na wycieczki po terenach stoczniowych w Gdańsku z przewodnikiem w dniach 1 i 2 czerwca 2019 roku od tytułem "Czas zmian". Wycieczki rozpoczynają się o pełnych godzinach od 10:00 do 18:00. Każde zwiedzanie zaczyna się przy historycznej Bramie nr II Stoczni Gdańskiej, Plac Solidarności w Gdańsku, ulica Doki 1, przy kiosku "Souvenire".
A
A
Data modyfikacji: 29 maja 2019 r.
Czas zmian

 

Tematyka każdego spaceru obejmuje najważniejsze daty, wydarzenia, postacie i miejsca związane z historią Stoczni Gdańskiej od połowy XIX wieku do czasów współczesnych. Program obejmuje zagadnienia: Plac Solidarności w Gdańsku i Pomnik Poległych Stoczniowców 1970 roku, Brama nr II Stoczni Gdańskiej, promenada Droga do Wolności, Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej (oba obiekty bez zwiedzania wystaw), Dyrekcja Stoczni Cesarskiej w Gdańsku, wydziały silnikowe i dziedziniec kotlarni, nabrzeże wyposażeniowe, most pontonowy i kanał Martwej Wisły, wystawa czasowa pamiątek stoczniowych Morskiej Fundacji Historycznej.

Wycieczki trwają około 60 minut, wstęp: cegiełka 10 zł na cele statutowe MFH. Cegiełki można wykupić na miejscu imprezy lub uprzednio wpłacić na konto MFH: Santander Bank Polska 46 1090 1098 0000 0001 3556 9245 z zaznaczeniem "darowizna na cele statutowe MFH". W takim przypadku można odliczyć ją od dochodu przy rozliczaniu podatku za rok 2019. Przed zwiedzaniem należy przedstawić dokument wpłaty (może być wersja elektroniczna). Trasa dostępna jest dla wszystkich (osoby niepełnosprawne, rodziny z dziećmi i wózkami). Każda osoba biorąca udział w wycieczce otrzymuje okolicznościowy certyfikat uczestnictwa. W czasie wycieczki będzie prezentowana najnowsza publikacja o dziejach terenów stoczniowych pt: "175 lat historii Stoczni Gdańskiej 1844 - 2019". Po zakończeniu zwiedzania istnieje możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie.

Więcej szczegółowych informacji na www.mfh-gdansk.pl