• 18.1 ºC  / 64.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Czekoladowy weekend w GCIT...pycha!
W weekend 10 i 11 grudnia zapraszamy do punktu Gdańskiego Centrum Informacji Turystycznej (GCIT) przy ul. Długi Targ 28/29. Na wszystkich czeka mnóstwo atrakcji: spacer z przewodnikiem PTTK, konkursy, zajęcia dla najmłodszych i… fontanna prawdziwej, gdańskiej czekolady. A to nie wszystko! Co jeszcze przygotowaliśmy?
A
A
data publikacji: 06 grudnia 2016 r.

Czekoladowy weekend
-Czekoladowy weekend
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Dzień  pełen wrażeń zaczynamy o godz. 10.00 (zarówno w sobotę, jak i niedzielę) i bawimy się do 15.00. Na wszystkich gości będzie czekać fontanna pysznej czekolady produkowanej w Gdańsku przez firmę „Bałtyk” oraz owoce, które będzie można w niej zanurzyć, aby uzyskać słodką i pyszną przekąskę. Dodatkowo, będzie można posmakować   słodyczy z nowej Linii „Smak Tradycji” i kupić je w wyjątkowej cenie jako świąteczny upominek.

Na spacerek zabytkowym Ogórkiem

Chętni będą mogli udać się w „sentymentalną podróż” po Gdańsku na pokładzie zabytkowego Jelcza 043, znanego także jako „ogórek”. Zbiórka w punkcie GCiT w sobotę, 10 grudnia o 12.00, skąd w towarzystwie przewodnika PTTK, udamy się na Targ Rybny. Z Targu Rybnego wyruszamy „ogórkiem” w trasę, na której napotkamy najważniejsze punkty naszego miasta i poznamy ich sekrety dzięki narracji przewodnika. Koszt przejazdu to symboliczne 5 zł.

Zapisy na „sentymentalną podróż” prowadzone są drogą elektroniczną do piątku, 9 grudnia do 15.00, na adres spacery@visitgdansk.com. Poprzednia wyprawa cieszyła się ogromną popularnością, a związku z ograniczonymi miejscami na pokładzie autobusu, liczba miejsc jest ograniczona. Tak więc, kto pierwszy ten lepszy!

Trasa przejazdu: Podwale Staromiejskie- Forum Gdańsk - Podwale Przedmiejskie – most wantowy- Głębokowodny Terminal Kontenerowy – Port Północny – Westerplatte – tunel pod Martwą Wisłą – stadion Energa Gdańsk – aleja Jana Pawła II – przejazd przez Zaspę, Przymorze i Żabiankę do hali Ergo Arena – ul. Czyżewskiego – Aleja Grunwaldzka – Aleja Zwycięstwa – Wielka Aleja Lipowa – ul. 3 Maja – przystanek końcowy przy budynku LOT obok Bramy Wyżynnej.

Konkursy z nagrodami

W związku z tym, iż 10 i 11 grudnia odbędzie premiera nowego albumu Macieja Kosycarza przygotowaliśmy dodatkowy konkurs. Każde dziecko, które pokoloruje Gdańsk w punkcie Informacji Turystycznej i ze swoim rysunkiem uda się na ul. Ogarną 101 do Galerii Sztuk Różnych, otrzyma niespodziankę od znanego gdańskiego fotografa. Będzie można liczyć także na jego autograf, gdyż będzie w swojej Galerii w sobotę i niedzielę od 11.00 do 18.00.

Gdańskie Questy

Z kolei, w niedzielę proponujemy niestandardowe zwiedzanie Gdańska przy pomocy aplikacji questowej. Na trasie znajdzie się m.in. nowa figurka Lwa Heweliona. Początek trasy w punkcie  Informacji Turystycznej  znajdującym się na Jarmarku Bożonarodzeniowym (domek nr 24).

Dla wszystkich, którym uda się przejść całą trasę, w Centrum Informacji Turystycznej przy Długim Targu, czekają atrakcyjne nagrody takie jak koszulki i słodycze. Dla tych, którzy nie posługują się aplikacją, w punkcie na Jarmarku czekać będą pomoce w formie drukowanej.

Gdańska Organizacja Turystyczna  zaplanowała także atrakcje dla najmłodszych – konkursy z nagrodami i kolorowanki gdańskie.

Partnerami akcji są: Fabryka Czekolady Bałtyk, Urząd Miejski w Gdańsku, PTTK Oddział Gdański im. dr Jerzego Szukalskiego, Galeria Sztuk RóżnychRestauracja Amber Side.