• 13.3 ºC  / 56.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Czy mózg świętuje Boże Narodzenie?
Świąteczne piosenki, obniżki cen, listy zakupów i gości – jak sobie z tym wszystkim radzi nasz mózg? Co się z nim dzieje podczas przedświątecznej gorączki? Jak przeżyć przedświąteczny szał? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie już 18 grudnia w Hevelianum.
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.
neuro

 

Wigilia… najpiękniejsza noc w roku... czekają na nią wszyscy – od najmłodszych po najstarszych. Czekają też nasze neurony, miliardy naszych neuronów. Czy zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się w naszych mózgach od chwili, w której z początkiem listopada w witrynach sklepowych pojawiają się świąteczne dekoracje, do momentu, w którym zmęczeni przedświąteczną gonitwą zasiadamy przy wigilijnym stole?

Na te i inne pytania odpowie nasz gość – popularyzator nauki o mózgu – dr Wojciech Glac. Co roku prowadzi kilkadziesiąt wykładów popularnonaukowych o tematyce neurobiologicznej. Jest pomysłodawcą i organizatorem Dni Mózgu na Uniwersytecie Gdańskim, które od 10 lat przyciągają kilka tysięcy młodzieży i dorosłych zainteresowanych tematyką mózgu.

Zapraszamy do Hevelianum w środę 18 grudnia o godz. 17.00, do sali Haxo (I piętro Wozowni Artyleryjskiej).

Wstęp wolny.