• 11.3 ºC  / 52.3 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Dni Bremy także w Oliwie
W Gdańsku trwają właśnie „Dni Bremy, podczas których świętujemy 40 lat od podpisania „Porozumienia Ramowego o współpracy i przyjaźni”. Jest to dalszy ciąg wydarzeń, które zapoczątkowała wizyta gdańskiej delegacji w Bremie, gdzie w pierwszych dniach sierpnia odbywały się Dni Gdańska. Już 15 sierpnia od godziny 15:00, zapraszamy Państwa w pobliże Domu Zarazy, gdzie czekać będzie wiele atrakcji.
A
A
data publikacji: 12 sierpnia 2016 r.

Większość wydarzeń skupia się w obrębie Głównego Miasta, jednak ciekawe wydarzenia odbywają się także w innych częściach miasta. Przykładem takiej aktywności może być wydarzenie „Brema w Oliwie”.

Wydarzenie w Oliwie ma nawiązywać do tego, co działo się tam przed 11-stu laty. To właśnie w Domu Zarazy podpisano międzynarodowe porozumienie o współpracy między pisarzami bremeńskimi i gdańskimi.

Bogaty program obchodów tej rocznicy zapewni wszystkim mile spędzone popołudnie. Można spodziewać się bremeńskiej biesiady, w której udział weźmie także Waldemar Nocny – pisarz, który brał udział 11 lat temu w podpisaniu porozumienia. Przygotowano również krótki program dla dzieci, w którym wszystko o Bremie przybliży Oliwia Góral, odbędą się także pokazy dla najmłodszych i fireshow.

Ponadto, nad oprawą muzyczną wydarzenia czuwać będzie Ronald A. Evenwood. Swoją obecność na spotkaniu potwierdzili także Państwo Krystyna i Stefan Chwinowie, a wszyscy miłośnicy dzieł Pisarza będą mogli powiększyć swoje księgozbiory o kolejną pozycję z autografem.

Dodatkowo, zapraszamy wszystkich Państwa na stoisko Informacji Turystycznej, w pobliżu którego będzie wystawa fotografii gdańskich lwów gdzie będzie można wyposażyć się w kilka materiałów dotyczących Gdańska.

Dni Bremy
-Dni Bremy
Fot. Dom Zarazy