• -0.8 ºC  / 30.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Dobre uczynki zawsze w modzie!
Przez 2 dni pracownicy Gdańskiej Organizacji Turystycznej wcielali się w rolę stolarzy, malarzy i ogrodników. 9 osób, w tym prezes GOT Łukasz Wysocki, pomagało przy pracach pielęgnacyjnych rodzinnego domu dziecka „Nad Jarem”.
A
A
data publikacji: 25 maja 2016 r.

Pracownicy GOT składają trampolinę
-Pracownicy GOT składają trampolinę
Fot. Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Przez 2 dni pracownicy Gdańskiej Organizacji Turystycznej wcielali się w rolę stolarzy, malarzy i ogrodników. 9 osób, w tym prezes GOT Łukasz Wysocki, pomagało przy pracach pielęgnacyjnych rodzinnego domu dziecka „Nad Jarem”. Wszystko w ramach akcji charytatywnej „Wracamy do Ogrodu” Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Towarzystwa „Nasz Dom”.

Nie było łatwo. Dom „Nad Jarem” wraz z przylegającym ogrodem, ze względu na swoją wielkość, stanowiły nie lada wyzwanie dla ekipy porządkującej. Jednak dzięki dobremu planowaniu i wysiłkowi zespołowemu, udało się wykonać wiele pożytecznych prac, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Drabiny, pędzle i kosiarki poszły w ruch i choć wszyscy się nieźle napocili to nikt nie miał wątpliwości, że było warto. Pomagał nam też wiceprezydent Gdańska, Piotr Kowalczuk, który pomimo napiętego kalendarza, znalazł czas aby nas odwiedzić.

Ogród odzyskał dawny blask po zimie, a pokoje dzieciaków nabrały pięknych kolorów. Podopieczni otrzymali także nowe meble – w tym najbardziej potrzebne, nowe szafy. W ogrodzie zaś stanęła trampolina.

„Taka praca niewątpliwie pozwala odkryć nowe talenty”, żartował Łukasz Wysocki, który zajął się m.in. malowaniem pokoi, a następnie koszeniem trawy w ogrodzie. „Cieszę się ,że mogliśmy się zaangażować w tą fajną akcję – wszyscy na niej korzystają”, dodał.

W czasie kiedy gdy prace szły pełną parą, dzieciaki bawiły się na Fun Arenie, a następnie udały się na wypoczynek do Koziego Grodu w Pomlewie. Kiedy wróciły następnego dnia po południu, wszystko było gotowe. Uśmiechy na ich twarzach w momencie przekroczenia progu, nie pozostawiły wątpliwości –warto było pomóc!

Wszystko to było możliwe także dzięki zaangażowaniu naszych partnerów, którymi byli:
Castorama, OBI, Hotel Kozi Gród, Movement Arena, Reborn Dance Studio, Miasto Gdańsk, MPA Poland, Leroy Merlin, Vivadental, Ogrodnictwo Jaśmin Remigiusz Bodel, PitStop Gdańsk.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!