• 1.6 ºC  / 34.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Dwa razy na podium!
Gdańsk zajął doskonałe 2 miejsce w rankingu miast wojewódzkich o najwyższej reputacji wśród Polaków. Co ciekawe, także 2 miejsce przypadło w udziale naszemu miastu w kategorii najczęściej odwiedzanych i rekomendowanych miast w kraju.
A
A
data publikacji: 14 lipca 2017 r.

Gdańsk niezmiennie zachwyca
-Gdańsk niezmiennie zachwyca
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

W badaniu, jakie zrealizowano na zlecenie Fundacji „Premium Brand”, można było uzyskać maksymalnie 100 punktów. Gdańsk zdobył ich 72 (tyle co Wrocław) i ustąpił jedynie miastu Kraków i to o… 1 punkt! W zeszłym roku Gdańsk również uplasował się na drugiej pozycji.

Kolejnym badaniem był poziom odwiedzin oraz rekomendacji. Niezmiernie cieszy wiadomość,  że nasze miasto jest tak często odwiedzane i polecane. Tu także bowiem uplasowaliśmy się na drugim miejscu. Wyprzedziła nas Warszawa, a najniższy stopień podium przypadł Krakowowi.

Badania potwierdzają wcześniejszy sukces, jaki Gdańsk odniósł w międzynarodowym, prestiżowym konkursie „European Best Destinations”, gdzie zajęliśmy 3 miejsce, wyprzedzając takie potęgi jak Londyn, Paryż czy Wiedeń.

Czy w przyszłym roku wskoczymy na najwyższy stopień podium? Czas pokaże, ale są na to mocne szanse. Trzymajmy kciuki!