• -1.0 ºC  / 30.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Dzień Dziecka w GCIT - 11.06! W poszukiwaniu gdańskich lwów.
Spacer śladami lwów, słodki poczęstunek w postaci gdańskich słodyczy oraz konkurs kolorowanek z atrakcyjnymi nagrodami! Takie atrakcje z okazji Dnia Dziecka przygotowała Gdańska Organizacja Turystyczna wraz z partnerami w najbliższą niedzielę, 11.06.
A
A
data publikacji: 05 czerwca 2017 r.

Dzień Dziecka w GCIT 2016
-Dzień Dziecka w GCIT 2016
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Śladami lwów

O godz. 12:00 rozpocznie się spacer „Śladami lwów na Głównym Mieście” pod patronatem portalu iBedeker. Pani Ewa Kowalska z portalu iBedeker opowie o tych wspaniałych zwierzętach i ich różnych wizerunkach w przestrzeni miasta. Uczestnicy będą szukać lwów wesołków i smutasów, uśmiechniętych i groźnych, leniwych i aktywnych, zatroskanych i pogodnych, a na ich drodze staną nawet... ludożercy.  Spacer rozpocznie się przy Bramie Wyżynnej, a zakończy wizytą u Gdańskiego Lwa Heweliona w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Długi Targ 28/29. Przewidywany czas wędrówki to 60 minut.

Zapisz się już dziś: spacery@visitgdansk.com, nr tel. 58 301 43 55 do piątku, 9 czerwca, do godz. 15:00.

Udział w spacerze jest bezpłatny, natomiast liczba uczestników ograniczona! 

Słodki poczęstunek

Warto zjawić się trochę wcześniej, by przed rozpoczęciem spaceru skosztować słodyczy od ZPC Bałtyk. Na uczestników czekać będą pyszne gdańskie czekolady, cukierki i lizaki.

Konkurs kolorowanek

Gdańska artystka Magda Beneda przygotowała kolorowanki z najbardziej znanymi i lubianymi gdańskimi widokami. Każde dziecko, które w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej pokoloruje jeden obrazek i uda się do Galerii Sztuk Różnych (ul. Ogarna 101), otrzyma drobny upominek. Przygotował go gdański fotograf Maciej Kosycarz, jeden z gospodarzy Galerii. Najlepsze prace w oczach pani Magdy Benedy, zostaną nagrodzone jej pięknymi kubkami. Pod uwagę będzie brane przede wszystkim zaangażowanie i staranne wykonanie małych artystów. Zapowiada się ciekawa i słodka niedziela!

Organizatorzy: Gdańska Organizacja Turystyczna, iBedeker
Partnerzy: ZPC BałtykGaleria Sztuk Różnych Kosycarz&MBeneda