• 0.3 ºC  / 32.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Dzień Kobiet
Znowu nadszedł ten piękny dzień: 8 marca. To oczywiście oznacza, że wszystkie Panie mają swoje święto. Do najserdeczniejszych życzeń, dołączamy propozycje spędzania czasu w ten wyjątkowy dzień, a pomysłów nie brakuje! Przekonajcie się, jak można uczcić w Gdańsku Dzień Kobiet.
A
A
data publikacji: 08 marca 2018 r.

Międzynarodwy Dzień Kobiet
-Międzynarodwy Dzień Kobiet
Fot. GOT

Wyjątkowy koncert

Koncerty to absolutny klasyk. Jednym z nich jest II edycja koncertu charytatywnego pt. "Solidarność jest kobietą", który odbędzie się w klubie B90 (ul. Elektryków). Dochód ze sprzedaży biletów zostanie w całości przekazany na rzecz gdańskiego oddziału Centrum Praw Kobiet.

Szczegóły odnośnie programu i planu spotkań można poznać TUTAJ.

Dzień Kobiet z filmem

Bardzo bogatą ofertę mają tego dnia kina. Cinema City zaprasza na Ladies Night, wieczór który zapewni wszystkim paniom mnóstwo atrakcji. Głównym punktem programu będzie pokaz premierowy najnowszej polskiej komedii romantycznej "Kobieta sukcesu". Bilety, w cenie 24,50, można nabyć w kasach lub on-line. Szczegóły wydarzenia: https://www.cinema-city.pl/static/pl/pl/ladies-night

-
Fot.

Wokół tego samego filmu będzie osadzony wieczór dla Pań w Cinema 3D (ul. Schuberta 102A, poziom 1). W programie zabawa i impreza z niespodziankami. Szczegóły TUTAJ.

Z kolei Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Wita Stwosza 51) zaprasza na pokaz filmy „Fantastyczna kobieta”, prawdziwego hitu, który zdobył Oskara w kat. Filmów nieanglojęzycznych. Sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem. Więcej informacji.

Kolacje i kulinaria

Znana ze wspaniałego i pięknie serwowanego  jedzenia Restauracja Filharmonia zaprasza na Live Cooking z Marcinem Szlagowskim. Szczegółowe informacje TUTAJ.

Dosłownie vis-a vis, w restauracji Mercato, o godz. 19.00 rozpocznie się kolacja charytatywna „Kobiety Kobietom”. Podczas wydarzenia Panie będą mogły zjeść wyjątkową kolację degustacyjną przygotowaną przez szefów kuchni specjalnie na tę okazję, napić się dobrego wina i posłuchać o pracy Fundacji OmeaLife. Cały zysk z kolacji zostanie przeznaczony na walkę z rakiem piersi. O wydarzeniu można przeczytać w TYM miejscu.

Kobiety Kobietom
-Kobiety Kobietom
Fot.

Swoją ofertę z okazji Dnia Kobiet przygotowała także restauracja Winestone hotelu Mercure Posejdon (ul. Kapliczna 30). Ze specjalnego menu degustacyjnego można korzystać od 8 do 10 marca. Szczegóły TUTAJ

Naukowo i z nutką szaleństwa

O kobietach dawnego Gdańska dowiemy się podczas zwiedzania Domu Uphagena przy ulicy Długiej 12 w Gdańsku, o ile wybierzemy się do niego 8 marca w godz. 11.00-15.00. Gdańszczanki, gdańszczanie oraz turyści będą mogli zapoznać się historią kobiet dawnego Gdańska, a najmłodsi wziąć udział w warsztatach plastycznych.

Do uczestnictwa w programie "Kobiety w dawnym Gdańsku" uprawnia bilet wstępu: normalny - 10 zł, ulgowy 5 zł oraz rodzinny - w cenie 20 zł.

Po zdrowej dawce informacji, czas na odrobinę szaleństwa. Koło Widokowe AmberSky na Wyspie Spichrzów przygotowało tego dnia specjalne zniżki dla Pań. Po zmroku, koło zostanie podświetlone na różowo, aby uczcić święto obchodzone 8 marca.