• 13.2 ºC  / 55.8 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Dzień Niepodległości w Hevelianum
Bogaty plan wydarzeń związanych z obchodzoną 11 listopada rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowało dla mieszkańców i turystów Hevelianum. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
A
A
Data modyfikacji: 08 listopada 2019 r.
Hevelianum
Hevelianum

 

Podniesienie flagi i hymn - a następnie moc atrakcji dla małych i dużych. Zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w Hevelianum! Zaśpiewacie pieśni patriotyczne, obejrzycie pokaz polskich mundurów, dowiecie się, jak chronić klimat Polski i przyjrzycie się wyjątkowym polskim aparatom fotograficznym podczas wernisażu ich wystawy.

Szczegółowy program obchodów Święta Niepodległości w Hevelianum 10 listopada 2019 roku:

Majdan (główny plac Fortu) - start 12:00

Powitanie i część oficjalna.
Podniesienie flagi i odśpiewanie hymnu.
Salwa w wykonaniu Garnizonu Gdańsk.

Wozownia Artyleryjska, Sala Haxo - około 12:30 do 14:00

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Cappellą Gedanensis i zespołami wokalnymi z Pałacu Młodzieży. Podczas tej części laureatom konkursu plastycznego Pałacu Młodzieży pt. „Kolory Niepodległości” zostaną wręczone nagrody. Całość uświetni pokaz polskich mundurów z dwudziestolecia międzywojennego i Kampanii Wrześniowej w wykonaniu Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych FORT.

Wozownia Artyleryjska, Sala Strakowskiego – 14:00

Wernisaż wystawy „Polskie Aparaty Fotograficzne”:
O tym, że Polska miała i ma dokonania w dziedzinie konstrukcji aparatów fotograficznych, przekonają się odwiedzający wystawę „Polskie Aparaty Fotograficzne”. Eksponaty pochodzą z kolekcji: fotoreportera Grzegorza Mehringa, Anny Bednarek i Rodziny Państwa Mazurów. Na wernisażu pojawią się goście specjalni m.in. Anna Bednarek, wnuczka Pawła Sobkowskiego właściciela fabryki „Kamera Polska” z Chodzieży i Mariusz Jedynak, autor Katalogu „Polskie Aparaty Fotograficzne 1953 - 1985”.

Koszary Schronowe, Sala Kolumba – 14:00

Nauka po polsku – Pokaz naukowy "Dbam o klimat"
10 listopada to także Międzynarodowy Dzień Centrów i Muzeów Nauki. Tego dnia świętujemy ideę angażowania wszystkich ludzi w naukę i technologię, zachęcając do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. W ramach SPIN zapraszamy na pokaz "Dbam o klimat". Podczas energetycznego pokazu naukowego zmierzycie się z siłą wiatru, zajrzycie w głąb ziemi i dowiecie się, czy słońce i woda mogą nam dać energię. Przybywajcie do Hevelianum i dołączcie do drużyny Eko Bohaterów!