• 16.0 ºC  / 60.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
ECS walczy o Nagrodę Publiczności EUROPA NOSTRA. Każdy głos się liczy.
Wystawa stała ECS została w maju tego roku uhonorowana Nagrodą Dziedzictwa Europejskiego / EUROPA NOSTRA. Teraz ECS ma szansę zdobyć Nagrodę Publiczności (Public Choice Award). Walczą o nią wszystkie 24 nagrodzone inicjatywy, projekty i instytucje z 18 europejskich krajów. Wszystko w rękach internautów, a ECS prosi o wsparcie.
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.

Gdańską wystawę stałą doceniono w jednej z czterech kategorii: Edukacja, szkolenia i podnoszenie świadomości. Międzynarodowe jury dostrzegło jej rolę w popularyzacji działań na rzecz praw człowieka, praw pracowniczych i politycznych oraz podkreślanie wagi obywatelskiego zaangażowania. Głosować można do 5 września 2021 r. na stronie vote.europanostra.org/

Gala w Wenecji

Laureatów nagrody Public Choice Award poznamy podczas gali, która odbędzie się 23 września 2021 r. w Wenecji. Szczegóły wsparcia w walce o kolejny laur znajdują się na stronie Europejskiego Centrum Solidarności. Każdy głos się liczy! W Wenecji poznamy także zwycięzców czterech nagród Grand Prix, z których każdy otrzyma 10 tysięcy euro.  

Tegoroczna Nagroda Dziedzictwa Europejskiego Europa Nostra to kolejne europejskie wyróżnienie dla Europejskiego Centrum Solidarności. W 2016 r. ECS jako pierwsze i dotąd jedyne muzeum w Polsce zostało uhonorowane Nagrodą Muzealną Rady Europy (EMYA). Historyczna Stocznia Gdańska – plac Solidarności z pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970, Brama nr 2, Sala BHP i Europejskie Centrum Solidarności – została uhonorowana Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

O nagrodzie
Nagrody Dziedzictwa Europejskiego / Europa Nostra to projekt powołany w 2002 roku przez Komisję Europejską. Realizuje go Europa Nostra – federacja organizacji pozarządowych ds. dziedzictwa działająca od 58 lat i obejmująca 40 krajów, przy wsparciu sieci instytucji publicznych, firm oraz osób prywatnych. Nagrody podkreślają i propagują rolę dziedzictwa oraz promują najlepsze praktyki w tej materii, zachęcają do międzynarodowej wymiany wiedzy oraz łączą w sieciach wszystkich zainteresowanych dziedzictwem.
Zwycięzcom nagrody przynoszą znaczące korzyści – większą krajową i międzynarodową promocję, dalsze fundusze oraz wzrost liczby odwiedzających.
Wśród wszystkich obywateli Europy program nagród jest sposobem na popularyzuję i troskę o nasze wspólne dziedzictwo.
Nagroda cieszy się wsparciem unijnego programu Kreatywna Europa, który adresowany jest do sektorów kultury i kreatywnego.