• 18.5 ºC  / 65.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Fala muzyki zaleje Gdańsk już 14 maja
Fala Festival, czyli wyjątkowa atmosfera, zabawa do późnych godzin i morze muzyki - a jak morze, to oczywiście Trójmiasto! Pierwsza odsłona Fali odbędzie się w Gdańsku, na Placu Zebrań Ludowych, 14 maja.
A
A
Data modyfikacji: 12 maja 2022 r.
Baner Fala Organek

 

PROGRAM

18:00 otwarcie bramy

18:00 - 1:00 strefa food trucków, strefa chill

19:00 MaJLo

20:30 Organek

22:00 - 1:00 silent disco

Najważniejszym punktem wydarzenia jest koncert zespołu ØRGANEK. Grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród. Zespół wydał dwie płyty długogrające Głupi (2014) oraz Czarna Madonna (2016), które uzyskały status platynowej płyty. W lipcu 2021 roku ukazał się album „Ocali nas miłość”. Jesienią 2021 premierę miała najnowsza płyta „Na razie stoję, na razie patrzę” – album długo wyczekiwany, przede wszystkim ze względu na jego różnorodność stylistyczną, ale też i ważkość treści na nim zawartych. Oprócz typowych dla Ørganka tekstów o międzyludzkich relacjach, pojawiają się też wątki publicystyczne komentujące zjawiska społeczne w Polsce ostatnich lat. Zespół zagrał do chwili obecnej kilkaset koncertów w Polsce i za granicą (Litwa, Francja, Anglia, Szkocja, Irlandia, Szwajcaria, Bułgaria) ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków.

Wydarzenie rozpocznie koncert MaJLo, czyli Macieja Milewskiego - producenta, kompozytora, multiinstrumentalisty i wokalisty z Gdańska. W grudniu 2015 r. miała miejsce premiera jego debiutanckiego albumu EP – „Reverse”. Jednym z utworów promujących album był „Lights” stworzony z Ralphem Kaminskim. Remiks tego utworu, wykonany przez francuski duet producentów FDVM zabrzmiał na takich festiwalach jak Coachella czy Daybreak. W marcu 2017 roku została wydana jego pełnogrająca płyta „Over The Woods”, a w październiku 2018 roku na rynek muzyczny trafił nowy album – „re_covery”, będący zwrotem w kierunku klasyki songwritingu. Pod koniec 2020 roku ukazał się najnowszy album artysty – „Vestiges: The Scenes”. Single promujące wydawnictwo to „Dear Gunna” oraz „Złoto” z gościnnym udziałem Natalii Grosiak (Mikromusic).

Po koncertach zabawa się nie kończy i dalej płyniemy na muzycznej fali! W strefie silent disco uczestnicy będą mogli wybrać jeden z trzech kanałów z najlepszą muzyką dla siebie. Na słuchawkach polecą największe przeboje, a DJe grać będą do późnych godzin nocnych.

Przed, w trakcie i po koncertach dostępna będzie strefa food trucków. Pyszny street food to punkt obowiązkowy dobrej zabawy. W menu barów na kółkach znajdą się dania inspirowane kuchnią i kulturą wielu krajów świata. Na uczestników czekać też będzie strefa chill, leżaki, pufy i niepowtarzalny klimat.

W sprzedaży druga pula biletów

Więcej informacji na stronie: falafestival.pl oraz na Facebooku i Instagramie.

 

Co? Fala Festival

Kiedy? 14.05.2022

Startujemy o 18:00!