• 15.9 ºC  / 60.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
FATOUMATA DIAWARA W GDAŃSKU
Fatoumata Diawara powraca do Polski! Znakomita, malijska piosenkarka wystąpi w listopadzie na dwóch koncertach w ramach cyklu African Beats. Artystka 26 listopada odwiedzi Gdańsk, a 27 listopada po raz pierwszy zagości w Warszawie. Przed nami transowe, muzyczne wieczory z jednym z najważniejszych głosów Afryki!
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.
Plakat Imprezy

 

26.11.2021 - Klub Muzyczny Parlament
African Beats

Fatoumata Diawara to jedna z najważniejszych reprezentantek sceny World Music. Jej pierwszy album „Fatou” z 2011 roku ukazał artystkę jako jeden z najważniejszych i najpiękniejszych głosów Afryki. Płyta została nagrana z udziałem takich gwiazd jak Toumani Diabate, Tony Allen oraz John Paul Jones z Led Zeppelin. Album został okrzyknięty najlepszym debiutem na scenie world music od wielu lat. Fatoumata w 2018 roku powróciła z nowym albumem "Fenfo" skomponowanym z muzykiem Matthieu Chedid. Album ten został nominowany do nagrody Grammy i zawiera ich wspólne, oryginalne kompozycje.

„Mathieu włożył miłość i swoje doświadczenie do muzyki i kultury Mali, ja zachowałam malijską i afrykańską tradycję bluesową. Wspólnie znaleźliśmy nowoczesne brzmienie łączące zwyczaje i współczesne brzmienia afrykańskie” powiedziała Fatoumata.

Support: Ifi Ude - polsko-nigeryjska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, producentka muzyczna, pisarka i prezenterka telewizyjna, półfinalistka trzeciej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka.

 

FATOUMATA DIAWARA LIVE

Klub Muzyczny Parlament - 26.11.2021 r.
ul. Św. Ducha 2, 80-834 Gdańsk. 
Otwarcie drzwi - 18:30 
Support Ifi Ude - 19:30 
Fatoumata Diawara - 20:00

Koncert odbędzie się w ramach African Beats - inicjatywy promującej muzykę i kulturę Afryki w Polsce .  https://www.facebook.com/africanbeatsmusic

 

BILETY

Online na stronach:

 

Stacjonarnie:

 

Wydarzenie na facebooku: www.facebook.com/events/244664816834950
Promo Video  https://youtu.be/81FXu_yz2BI 
Organizator: Agencja Perspektywy
Kontakt: biuro@agencjaperspektywy.pl 
Regulamin wydarzenia dostępny na stronie: https://agencjaperspektywy.pl/regulamin
Artystka wystąpi również 27 listopada w Warszawie, w klubie NIEBO.

Fatoumata Diawara w Warszawie / African Beats