• 13.4 ºC  / 56.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Festiwal Smaków Food Trucków
Dobra wiadomość dla koneserów plenerowej sztuki i jedzenia pod chmurką! Podczas tegorocznej edycji Festiwalu FETA w Gdańsku rusza Festiwal Smaków Food Trucków, który odbędzie się w dniach 12-14 lipca. Najlepsze restauracje na kółkach zaprezentują spektakl smaków z całego świata! Miejsce: piątek – Dolne Miasto, sobota i niedziela – Targ Rybny.
A
A
Data modyfikacji: 11 lipca 2019 r.

 

Festiwal smaku food tracków Gdańsk 2019

 

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. To wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które od wielu lat gości w kalendarzu letnich imprez w Gdańsku. Przez cztery lipcowe dni na ulicach Grodu Neptuna będziemy mieli okazję oglądać plenerowe widowiska teatralne przygotowane przez artystów z całej Europy.

Jak wszyscy doskonale wiemy, najlepiej jest delektować się sztuką i podziwiać popisy aktorskie z pełnym żołądkiem. Dlatego też podczas imprezy nie zabraknie pysznego jedzenia, które zapewni gościom Festiwal Smaków Food Trucków. Obok teatralnej strawy dla duszy, szykują się równie apetyczne kąski serwowane przez mobilne restauracje z całej Polski.

Podobnie jak sam Festiwal FETA zapewnia bardzo różnorodny repertuar, tak i na Festiwalu Smaków Food Trucków będzie w czym wybierać. W Gdańsku pojawią się bowiem najlepsze i najsmaczniejsze jadłodajnie na kółkach. Każdy odwiedzający będzie miał okazję skosztować oryginalnych dań kuchni meksykańskiej, indyjskiej, japońskiej i wielu innych. Foodtruckowe menu obfitować będzie zarówno w streetfoodową klasykę z burgerami na czele, jak i w bardziej egzotyczne dania. Bajgle z szarpanym mięsem, kofty, dania japońskie, krewetki w zróżnicowanych odsłonach, a na deser: donuty i lody naturalne to jedne z wielu przykładów.

Spójrzmy prawdzie w oczy: to żadna przyjemność oglądać występy ulicznych artystów z pustym żołądkiem… Dlatego podczas Festiwalu FETA koniecznie odwiedźcie Festiwal Smaków Food Trucków. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Lista Food Trucków i ich oferta:

Pizza Truck - pizza z pieca opalanego drewnem 
KROCZEK Lody Naturalne - lody PbBurger - burgery
Piñata - kuchnia meksykańska
Japan Udon - kuchnia japońska
Poszarpani - bajgle z szarpanym mięsem
ALOHA Burgers - burgery
Food Cab - zapiekane buły
Krewetka i Kurczak - krewetki i kurczaki w różnych odsłonach
3miejski Folklor - kaszubska kura w mieście 
SurfBurger - burgery
Szama-Man - kofty
Bollywood Lounge Gdynia - kuchnia indyjska
Fragola - Świeże Owoce w Czekoladzie - owoce w czekoladzie
Kapsalon Pomorze - holenderskie kapsalony
Belgijki - frytki duże, grube i chrupiące 
Churros Amigos - hiszpańskie pączki churros
Kultowe Zapiekanki - klasyka polskiego street foodu
Nem Nem - Sajgonki na parze - sajgonki na parze
Pan Baozi - Chińskie bułeczki na parze - chińskie bułeczki baozi
Wyciskamy - orzeźwiająca lemoniada z cytrusów

Więcej informacji TUTAJ